Zwycięstwo zdobyte w 15. wyścigu. FOR NATURE SOLUTIONS APATOR pokonuje ZOOLESZCZ GKM

Fot. Sławomir Kowalski

Emocje jak na derbowy pojedynek przystało. Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatnim biegu, w którym Jack Holder wyrwał Frederikowi Jakobsenowi punkt na miarę zwycięstwa. Najlepiej punktującym zawodnikiem po stronie gospodarzy był Nicki Pedersen (17). Natomiast ekipa Roberta Sawiny miała petardę w postaci Patryka Dudka (15+1).

Pierwsza seria startów rozpoczęła się od 4:2 dla torunian. Bieg juniorski dostarczył większych emocji, a na tor upadł Karol Żupiński, który wstał o własnych siłach i przekroczył linię mety. Zacięta walka w 3. wyścigu między Nickim Pedersenem i Jackiem Holderem. Australijczyk musiał uznać wyższość Duńczyka.

Fenomenalna jazda Patryka Dudka w 6. wyścigu, w którym na ostatnich metrach wyrwał zwycięstwo Nickiemu Pedersenowi. Znakomita walka Jacka Holdera i Krzysztofa Kasprzaka w 7. biegu. Na drugim okrążeniu pokonał Australijczyk skutecznie zaatakował i jako pierwszy przekroczył linię mety. Bieg 9. wygrany podwójnie przez Roberta Lamberta i Patryka Dudka, co doprowadziło do remisu w tym spotkaniu.

Mocne uderzenie ze strony gospodarzy w 13. odsłonie spotkania. Walka o drugą lokatę trwała między Jackiem Holderem i Krzysztofem Kasprzakiem, lecz finalnie to Australijczyk wyszedł zwycięsko z tej rywalizacji. Wyścig zakończył się biegowym triumfem gospodarzy.

Biegi nominowane to show w wykonaniu Pawła Przedpełskiego i Roberta Lamberta, którzy w 14. biegu doprowadzili do dwupunktowego prowadzenia, wygrywając podwójnie. Niesamowite emocje w 15. gonitwie, gdzie Holder do samego końca mijał się z Jakobsenem zdobywając punkt na wagę zwycięstwa.

Pełna relacja dostępna TUTAJ

Paulina Wiśniewska