Żużlowy alfabet PGE Ekstraligi: Robert Lambert

Fot. Sławomir Kowalski - KS Toruń

Zwycięzca FIM SoN 2021, Indywidualny mistrz Europy, stały uczestnik FIM Speedway Grand Prix i ważny element drużyny PGE Ekstraligi – EWINNER APATOR Toruń. Robert Lambert – to jemu poświęcone zostały litery alfabetu T, Z, Ż.

T jak Toruń – Lambert obecnie z tym miastem związany jest z kilku względów. Symbolicznym momentem dla niego jest wywalczenie tytułu Indywidualnego Mistrza Europy na MotoArenie. Kolejnym faktem jest to, że reprezentuje on barwy EWINNER APATORA, posiada wielu sponsorów, z którymi jest w stałym kontakcie. Widać, że bardzo zadomowił się w Toruniu, lecz z tym miastem jest też związana kolejna litera.

Z jak związek – jego życiowa partnerka pochodzi z Torunia. Julia, bo tak ma na imię jego partnerka, jest fotografką, której życie w dużej części wypełnia speedway i między innymi to właśnie ich połączyło.

Ż jak żużel w Polsce – rozpoczął swoją karierę w reaktywowanej sekcji żużlowej MOTORU Lublin, z którą awansował rok po roku, dostając się do PGE Ekstraligi. W roku 2020 bronił barw beniaminka z Rybnika, lecz po jego spadku do EWINNER 1. LŻ, przeniósł się do EWINNER APATORA, gdzie spędzi już drugi z kolei sezon.

 

Łukasz Kolski