Żużlowe święto w Toruniu – zapowiedź PGE IMME im. Zenona Plecha 2021

W piątek (18 czerwca) na MotoArenie po raz ósmy gwiazdy PGE Ekstraligi powalczą o tytuł w PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi im. Zenona Plecha. Turniej po raz pierwszy w historii będzie okazją do upamiętnienia legendy speedwaya – Zenona Plecha. Transmisja w nSport+ o godz. 19:30.

Na liście startowej PGE IMME im. Zenona Plecha znaleźli się trzej żużlowcy BETARD SPARTY Wrocław (Maciej Janowski, Tai Woffinden i Artem Laguta). Trzech przedstawicieli ma również Drużynowy Mistrz Polski FOGO Unia Leszno (Jason Doyle, Janusz Kołodziej, Emil Sayfutdinov). Po dwóch reprezentantów posiadają  MOJE BERMUDY STAL Gorzów (Bartosz Zmarzlik, Martin Vaculik), EWINER APATOR Toruń (Paweł Przedpełski, Jack Holder), MOTOR Lublin (Mateusz Cierniak, Mikkel Michelsen), ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa (Jakub Miśkowiak, Leon Madsen). Po jednym przedstawicielu mają MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra (Patryk Dudek) i ZOOLESZCZ DVP LOGISTICK GKM Grudziądz (Nicki Pedersen).

Obrońcą tytułu i pretendentem do zwycięstwa jest Bartosz Zmarzlik, który w 2019 i 2020 roku stanął na najwyższym stopniu podium. Żużlowiec MOJE BERMUDY STALI legitymuje się drugą średnią biegową. Dwukrotny mistrz Świata lubi ścigać się na stadionie im. Mariana Rosego. W obronie tytułu, 26-latkowi może przeszkodzić Maciej Janowski, reprezentant BETARD SPARTY jest w życiowej formie. Czarnym koniem zawodów może być Jakub Miśkowiak. Junior ELTROX WŁÓKNIARZA Częstochowa jest najlepszym młodzieżowcem w klasyfikacji indywidualnej PGE Ekstraligi. Możliwe, że kibiców zgromadzonych na MotoArenie zaskoczy Jason Doyle. Australijczyk w latach 2018-2019 reprezentował barwy toruńskiego klubu i dobrze czuje się na tamtejszym torze. Patrząc na ostatnią kolejkę PGE Ekstraligi, w doskonałej formie są Artem Laguta, Tai Woffinden, Janusz Kołodziej i Paweł Przedpełski – tych zawodników można zaliczyć do faworytów ósmej edycji PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi im. Zenona Plecha.

Fanów czarnego sportu czekają niezapomniane emocje. 16 najskuteczniejszych zawodników najlepszej żużlowej ligi świata w jednym miejscu, tego nie można przegapić.

Lista startowa PGE IMME im. Zenona Plecha:

1.Paweł Przedpełski (EWINNER APATOR Toruń)
2. Jack Holder (EWINNER APATOR Toruń)
3. Mateusz Cierniak (MOTOR Lublin)
4. Patryk Dudek (MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra)
5. Martin Vaculik (MOJE BERMUDY STAL Gorzów)
6. Artiom Laguta (BETARD SPARTA Wrocław)
7. Jason Doyle (FOFO UNIA Leszno)
8. Bartosz Zmarzlik (MOJE BERMUDY STAL Gorzów)
9. Mikkel Michelsen (MOTOR Lublin)
10. Tai Woffinden (BETARD SPARTA Wrocław)
11. Maciej Janowski (BETARD SPARTA Wrocław)
12. Nicki Pedersen (ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz)
13. Jakub Miśkowiak (ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa)
14. Emil Sayfutdinov (FOGO UNIA Leszno)
15. Janusz Kołodziej (FOGO UNIA Leszno)
16. Leon Madsen (ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa)

Transmisja LIVE w nSport+ (studio od godz. 19:00)

Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński
Komisarz techniczny: Marcin Bordewicz
Kontroler motocykli: Ryszard Walus

Studio: Michał Łopaciński, Tomasz Gollob
Komentarz: Michał Mitrut, Maciej Noskowicz
Reporterzy: Mateusz Kędzierski, Łukasz Benz

Aleksandra Gucia