Żużlowcy FOGO Unii i CASH BROKER Stali nagrodzeni

Fot. Marcin Kubiak
Fot. Marcin Kubiak

W pierwszy weekend lutego odbyły się plebiscyty, w których nagrody zdobyli zawodnicy FOGO Unii Leszno i CASH BROKER Stali Gorzów. W dwóch z nich dominowali Bartosz Smektała oraz Piotr Baron. Docenieni zostali także gorzowianie – Stanisław Chomski oraz Bartosz Zmarzlik.

W 40. Plebiscycie Panoramy Leszczyńskiej na najpopularniejszych sportowców i trenerów regionu w 2018 roku miejsca na najwyższych stopniach podium zdominowali przedstawiciele FOGO Unii Leszno. Wśród sportowców Bartosz Smektała zdobył 1. miejsce, a na 3. miejscu znalazł się kapitan drużyny – Piotr Pawlicki. W pierwszej dziesiątce był także Emil Sayfutdinov (9. miejsce). Natomiast Piotr Baron zwyciężył w kategorii trenerów. Przyznano też nagrodę specjalną, Sportowiec 40-lecia, którą otrzymał Roman Jankowski.

Również w 61. Plebiscycie Głosu Wielkopolskiego na Najlepszych Sportowców i Trenera Wielkopolski w 2018 roku uhonorowano reprezentantów leszczyńskiego zespołu. Drugi raz tytuł najlepszego trenera odebrał Piotr Baron. Trzecim sportowcem Wielkopolski został natomiast Smektała.

Nagrodzona została także CASH BROKER Stal Gorzów. Na Gali Sportu Lubuskiego, która była zwieńczeniem 56. Plebiscytu na najlepszych i najpopularniejszych sportowców Ziemi Lubuskiej w 2018 roku. Najlepszym sportowcem został Bartosz Zmarzlik, z kolei Stanisław Chomski został najlepszym trenerem. Nagrodę otrzymał również klub za kategorię Najlepsza Drużyna.

W tym samym plebiscycie doceniono także Patryka Dudka. Żużlowiec Falubazu Zielona Góra zajął 5. miejsce.