Znamy zwycięzcę drugiej edycji #EkspertPGEE! (relacja)

1 kwietnia w siedzibie Grupy Wirtualna Polska w Warszawie odbył się Wielki Finał drugiej edycji Eksperta PGE Ekstraligi. Siedmiu najlepszych uczestników z eliminacji walczyło nie tylko o tytuł, ale również wspaniałe nagrody. Zwycięzcą został Dawid Podrzycki (epinefrynazuzlowy)!

W pierwszej części każdy uczestnik odpowiadał na 3 pytania teoretyczne z zakresu wiedzy o żużlu. Zagadki prezentowane były przez prowadzących finał: Joannę Cedrych i Dariusza Ostafińskiego (Redaktora Prowadzącego Sekcji Żużel WP SportoweFakty). Wszystkiemu bacznie przyglądało się Jury w składzie Przemysław Szymkowiak (Menedżer ds. PR PGE Ekstraligi), Paweł Słupski (sędzia żużlowy) oraz Rafał Gurgurewicz (autor pytań quizu).

Za dobrą odpowiedź uczestnik otrzymał 1 punkt. Od początku trwała wyrównana walka, która wyłoniła trzech liderów po 1. rundzie – Sławomira Henclika (SlawekGKM), Konrada Nowaka (herbie13) i Dawida Podrzyckiego (epinefrynazuzlowy).

Druga część to pytania przygotowane przez Pawła Słupskiego, sędziego żużlowego i eksperta Wielkiego Finału. Gość specjalny przygotował dla uczestników nie lada wyzwanie. Musieli zmierzyć się z trudnymi zagadkami dotyczącymi regulaminu oraz działań sędziego w trakcie spotkań PGE Ekstraligi. Na tym etapie najlepiej poradzili sobie Bartosz Matyszczyk i Dawid Podrzycki, którzy zdobyli komplet punktów.

Ostatecznie najlepszy okazał się Podrzycki (epinefrynazuzlowy), który zdobył 5 punktów, drugie miejsce zajął Bartek Matyszczyk, a trzecie ubiegłoroczny zwycięzca #EkspertPGEE – Grzegorz Dydacki.

Klasyfikacja generalna Ekspert PGE Ekstraligi:

  1. Dawid Podrzycki (epinefrynazuzlowy) – 5 pkt
  2. Bartek Matyszczyk – 4 pkt
  3. Grzegorz Dydacki – 3 pkt
  4. Sławomir Henclik (slawekGKM) – 2 pkt
  5. Konrad Nowak (herbie13) – 2 pkt
  6. Adrian Niemczak (Dzik1504) – 1 pkt
  7. Tomasz Mucharski (Muszy) – 1 pkt
  8. Arkadiusz Podwiński (arek21212121) – nie dojechał

Przy równej licznie pkt z miejsc 4 – 7 o wyższej pozycji decydowało wyższe miejsce z eliminacji w aplikacji.

Nagrody w Wielkim Finale Eksperta PGE Ekstraligi:

I miejsce – podwójne zaproszenie najwyższej możliwej kategorii na 2019 PZM Warsaw FIM SGP of Poland na PGE Narodowym w dniu 18.05.2019, zegarek AZTORIN, podwójne zaproszenia na Galę PGE Ekstraligi 2019 oraz gadżety PGE Ekstraligi.

II miejsce – podwójne zaproszenie zwykłe na 2019 PZM Warsaw FIM SGP of Poland na PGE Narodowym w dniu 18.05.2019, zegarek AZTORIN, podwójne zaproszenia na Galę PGE Ekstraligi 2019 oraz gadżety PGE Ekstraligi.

III miejsce – podwójne zaproszenie zwykłe na 2019 PZM Warsaw FIM SGP of Poland na PGE Narodowym w dniu 18.05.2019, zegarek AZTORIN, gadżety PGE Ekstraligi, podwójne zaproszenia na Galę PGE Ekstraligi 2019 oraz gadżety PGE Ekstraligi.

Za zajęcie miejsc IV – VIII: podwójne zaproszenie zwykłe na 2019 PZM Warsaw FIM SGP of Poland na PGE Narodowym w dniu 18.05.2019, gadżety PGE Ekstraligi.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy! Dziękujemy również wszystkim za udział w tej edycji #EkspertPGEE!