Zła passa Fredrika Lindgrena w PGE IMME im. Zenona Plecha – czas na przełamanie?

Fot. Marcin Karczewski

Fredrik Lindgren jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w tegorocznej stawce PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi im. Zenona Plecha. Mimo to, Szwed wciąż czeka na rezultat godny medalisty mistrzostw świata.

Dotychczas Lindgren wziął udział w trzech edycjach PGE IMME. Co ciekawe, w ani jednej z nich nie zakwalifikował się chociażby do półfinału. Debiutował dosyć późno, bo dopiero w 2018 roku, a jego ostatni występ miał miejsce w sezonie 2020. Teraz Szwed wrócił na listę startową.

Które miejsce zajmie w zawodach? Myślę, że w środku stawki – między szóstym a ósmym. Mam przeczucie, że na Motoarenie dojdzie do polsko-duńskiej walki o podium – powiedziała Joanna Cedrych, dziennikarka ELEVEN SPORTS.

Przed nachodzącym sezonem Lindgren zdecydował się na zmianę klubu i po raz pierwszy pojawi się w barwach PLATINUM MOTORU Lublin. W PGE Ekstralidze od wielu lat nie zawodzi i regularnie melduje się w czołówce klasyfikacji zawodników pod względem średniej biegopunktowej, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby Szwed dołożył do swojej gabloty pełnej pucharów jeszcze jedno trofeum.

Moim zdaniem Fredrik może być jednym z najlepszych zawodników PGE Ekstraligi w tym sezonie. Po tym, jak w ubiegłym roku przesiadł się na silniki Berta van Essena, z każdym kolejnym meczem pokazywał coraz więcej siły i walki na torze. Myślę, że może mieć sobie coś do udowodnienia – przede wszystkim sam się zastanawiał, czy nie zakończyć kariery a jednak, na przekór tym myślom, trafił do mocnego zespołu Mistrzów Polski. Będzie może chciał sam siebie utwierdzić w przekonaniu, że pozostanie czynnym żużlowcem to była dobra decyzja. Postawił wszystko na PGE Ekstraligę i Grand Prix rezygnując z innych rozgrywek, więc będzie mógł w 100% skupić się na tych dwóch polach – zaznaczyła nasza rozmówczyni.

Mocna strona Lindgrena? Myślę, że umiejętność jazdy po szerokiej. Z kolei słabością jest problem z dostosowaniem odpowiednich ustawień, gdy nie czuje sprzętu – zakończyła Joanna Cedrych.

Wyniki Fredrika Lindgrena w PGE IMME:

  • 2018: 14. miejsce – 3 pkt (0,2,1,0,0)
  • 2019: 12. miejsce – 4 pkt (1,0,2,0,1)
  • 2020: 15. miejsce – 4 pkt (1,1,1,1,0)

PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi im. Zenona Plecha zaplanowane są na 1 kwietnia w Toruniu. Początek zawodów o godz. 16:30. Bilety dostępne są na stronie https://kstorun.kupbilety.pl/

Marcin Rusewicz