ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa z brązowymi medalami

Fot. Patryk Kowalski

ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa pokonał na własnym torze FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń 59:31 w rewanżowym spotkaniu o 3. miejsce w PGE Ekstralidze i zdobył brązowe medale DMP 2022. Liderem gospodarzy był Fredrik Lindgren, który zdobył komplet punktów (13+2). Dla gości najlepiej punktował Robert Lambert – 13 punktów.

W pierwszym meczu pomiędzy zespołami z Częstochowy i Torunia, który został rozegrany dwa tygodnie temu na toruńskiej Motoarenie, lepsi byli zawodnicy FOR NATURE SOLUTIONS APATORA, którzy pokonali częstochowian 46:44.

Pierwszy bieg spotkania rozpoczął się idealnie dla kibiców gości, gdyż para Patryk Dudek – Paweł Przedpełski pokonała podwójnie świeżo upieczonego indywidualnego mistrza Europy i lidera gospodarzy – Leona Madsena oraz Kacpra Worynę. Na ich nieszczęście, kolejne trzy biegi to trzy podwójne zwycięstwa częstochowian, którzy odrobili stratę w dwumeczu i szybko zbudowała przewagę nad torunianami.

Druga seria startów to trzy remisy biegowe, a w zespole gości ciężko było znaleźć pozytywy poza świetnie spisującym się Brytyjczykiem Robertem Lambertem. Mocno zagubiony był Patryk Dudek. Świetnie za to spisywał się Fredrik Lindgren, który był niepokonany.

Czwarta seria to absolutna dominacja częstochowian. Trzy podwójne zwycięstwa spowodowały, że już po biegu dwunastym ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa był pewien zdobycia brązowych medali DMP 2022! Jakub Miśkowiak swoim występem w spotkaniu wpisał się także do historii Włókniarza zdobywając tytuł najskuteczniejszego juniora w historii częstochowskiego klubu.

W pierwszym z biegów nominowanych gospodarze przedłużyli swoją serię podwójnych zwycięstw, natomiast w ostatniej gonitwie wygrali drużynowo 4:2 i ostatecznie rozbili gości z Torunia 59:31, a w dwumeczu 103:77. Częstochowianie kończą sezon na trzeciej lokacie, natomiast ekipa Roberta Sawiny na czwartym.

Szczegółowe wyniki dostępne TUTAJ

Kamil Szyszkowski