Zaczynamy walkę o bonusy – zapowiedź piątkowych spotkań PGE Ekstraligi

Fot. Radosław Kalina
Fot. Radosław Kalina

W najlepszej żużlowej lidze świata czas na spotkania rewanżowe, a to oznacza, że nie tylko będziemy walczyć o meczowe zwycięstwo, ale dojedzie walka punkt bonusowy. Piątek na antenie ELEVEN SPORTS 1 zaczniemy od spotkania RM SOLAR Falubaz Zielona Góra z PGG ROW Rybnik , a na deser przeniesiemy się do Leszna, gdzie miejscowa FOGO Unia zmierzy się z MOJE BERMUDY Stalą Gorzów.

Na otwarcie sezonu RM SOLAR Falubaz Zielona Góra pewnie pokonał na wyjeździe beniaminka z Rybnika 53:36 i wydaje się, że dla wicelidera PGE Ekstraligi rewanż to czysta formalność. Trener Piotr Żyto zdecydował się jedynie na drobną korektę wśród juniorów. W spotkaniu z rybniczanami parę młodzieżową mają stworzyć Norbert Krakowiak i Damian Pawliczak. Na zmiany w składzie był zmuszony PGG ROW Rybnik, ponieważ już nie może stosować zastępstwa zawodnika za Andzeja Lebedevsa. W składzie znaleźli się więc wszyscy zawodnicy poza kontuzjowanym Łotyszem i gościem Adrianem Miedzińskim. Wydaje się, że na treningach będzie trwała walka o to, kogo zastąpi Miedziński. Czy będzie to po raz kolejny Mateusz Szczepaniak?

18:00 RM SOLAR Falubaz Zielona Góra – PGG ROW Rybnik (pierwszy mecz 53:36)
LIVE Eleven Sports 1 (studio od 17:30)
Studio: Anita Mazur, Grzegorz Walasek
Komentarz: Michał Korościel
Reporter: Maciej Markowski

Sędzia: Michał Sasień, Komisarz toru: Maciej Głód

Trener Piotr Baron postawił na sprawdzoną siódemkę, bo zwycięskiego składu się nie zmienia. W drużynie Stanisława Chomskiego dużo niewiadomych. Anders Thomsen na skutek wypadku w niedzielnym meczu w Grudziądzu doznał wstrząśnienia mózgu i ma poobijane całe ciało. Czy Duńczyk wystartuje w piątkowym spotkaniu zadecyduje lekarz drużyny wspólnie ze sztabem szkoleniowym. Mocno poobijany jest też Rafał Karczmarz, który narzekał na problemy neurologiczne i przechodzi pod okiem Jerzego Buczaka rehabilitację, która ma pomóc w występie w piątkowym meczu. Za kogo pojawi się „gość” Jack Holder. Wydaje się, że podobnie jak w Grudziądzu za Szymona Woźniaka, ale może trafić też na Nielsa-Kristiana Iversena.

20:30 FOGO Unia Leszno – MOJE BERMUDY Stal Gorzów (pierwszy mecz 49:41)
LIVE Eleven Sports 1 (studio od 20:15)
Studio: Marcelina Rutkowska, Rafał Dobrucki
Komentarz: Piotr Olkowicz, Marcin Kuźbicki
Reporter: Mikołaj Kruk

Sędzia: Krzysztof Meyze, Komisarz toru: Jacek Krzyżaniak

Relację z obu spotkań będzie można śledzić w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu.

W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki. Podczas tegorocznych zmagań będzie można włączyć się także do nowej zabawy „Komu kibicujesz?” i pokazać swoje zaangażowanie w ramach dopingu dla konkretnej drużyny. Atrakcja ta rozpocznie się w momencie startu każdego meczu PGE Ekstraligi, a zakończy po ostatnim biegu.

Blisko 30.000 wirtualnych drużyn zostało zgłoszonych do gry Eliga Manager. Nie masz jeszcze swojej drużyny? Do wzięcia udziału w zabawie wystarczy posiadać aplikację PGE Ekstraligi, która dostępna jest w Google Play oraz App Store

Piotr Kaczmarek