Zabawę czas zacząć – zapowiedź 1. kolejki PGE Ekstraligi

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

Po długiej zimie w końcu nadeszła wiosna, a wraz z nią to, na co z niecierpliwością czekali kibice żużla w Polsce. W Niedzielę Wielkanocną startuje PGE Ekstraliga i tego dnia z pewnością mocniej zabiją serca fanów w kilku miastach.

Po roku banicji do walki o Drużynowe Mistrzostwo Polski powraca EWINNER APATOR Toruń. Jako pierwszy formę beniaminka sprawdzi na MotoArenie FALUBAZ Zielona Góra. Drużyna gości, na czele z Patrykiem Dudkiem, będzie chciała udowodnić, że strata Martina Vaculika nie wpłynęła na ich szanse na powtórzenie ubiegłorocznego wyniku, a Matej Zagar będzie tym zawodnikiem, który skutecznie zastąpi Słowaka. Gospodarze również marzą o udanym początku rozgrywek. Australijska para braci Holderów udowodniła w zeszłym sezonie, że może ścigać się w najwyższej klasie na naprawdę dobrym poziomie, a powracający do macierzy Paweł Przedpełski oraz Indywidualny Mistrz Europy – Robert Lambert z pewnością niechętnie będą oddawać punkty rywalom.

04.04 (godz. 16:30) EWINNER APATOR Toruń – FALUBAZ Zielona Góra
LIVE nSport+ (studio 16:00)
Studio: Karolina Wieszczycka, Jacek Gajewski
Komentarz: Michał Łopaciński, Wojciech Dankiewicz
Reporter: Mateusz Kędzierski

Sędzia: Paweł Słupski, Komisarz toru: Michał Wojaczek

Czy FOGO UNIA Leszno zachowa swoją mistrzowską formę? To pytanie zadaje sobie wielu kibiców. Odpowiedź powinniśmy poznać już w niedzielę, kiedy to na stadionie im. Alfreda Smoczyka aktualni mistrzowie Polski podejmą MOJE BERMUDY STAL Gorzów. O ile w poprzednich latach leszczyńska drużyna nie przechodziła wielu zmian, o tyle tym razem nie obeszło się bez poważniejszych roszad. Z domowego gniazda odfrunęła para Bartosz Smektała – Dominik Kubera, a ich miejsce zajął Jason Doyle, dzięki temu siła uderzeniowa formacji seniorskiej nadal jest bardzo duża. Pierwsze spotkanie będzie z kolei poważnym sprawdzianem dla juniorów FOGO Unii. Gorzowska MOJE BEMRUDY STAL, stawiana również w roli jednego z faworytów ligi, tanio skóry na pewno nie sprzeda, a Bartosz Zmarzlik mający za sobą silne wsparcie ze strony Martina Vaculika, Andersa Thomsena i Szymona Woźniaka zrobi wszystko, aby udanie zainaugurować rozgrywki PGE Ekstraligi. Zapowiada się smakowita wielkanocna uczta dla fanów żużla!

04.04 (godz. 19:15) FOGO UNIA Leszno – MOJE BERMUDY STAL Gorzów
LIVE nSport+ (studio 18:45)
Studio: Marcin Majewski, Krzysztof Cegielski
Komentarz: Maciej Noskowicz, Mirosław Jabłoński
Reporter: Łukasz Benz

Sędzia: Artur Kuśmierz, Komisarz toru: Jacek Woźniak

04.04 (godz. 21:15) Magazyn PGE Ekstraligi (nSport+, CANAL+ online)
Prowadzący: Marcin Majewski, goście: Krzysztof Cegielski, Mirosław Jabłoński, Wojciech Koerber (WP SportoweFakty.pl), Leszek Demski.

 

Kamil Rychlicki