Z PGE Ekstraligą w social mediach: waleczny beniaminek, lider pokonany

Fot. Patryk Kowalski

13. runda rozgrywek PGE Ekstraligi za nami, co oznacza że wielkimi krokami zbliżamy się do fazy play-off. Emocji było wiele, tak jak wiele było Waszych wpisów. Oto podsumowanie minionego weekendu.

Pierwsze spotkanie to mecz pomiędzy ARGED MALESA Ostrowem Wielkopolskim a FOR NATURE SOLUTIONS APATOREM Toruń, które po zaciętej walce zakończyło się zwycięstwem gości w stosunku 43:47. Rajderem meczu został Grzegorz Walasek, który zanotował na swoim koncie 6+2 pkt.

#OSTTOR w punktach ⤵️🟡🔵⚪️ #ŻyjeMyŻużlem #PGEEkstraliga

Posted by Klub Sportowy Toruń on Saturday, July 23, 2022

Kolejnym piątkowym meczem było spotkanie we Wrocławiu, gdzie gospodarze podjęli drużynę ZOOLESZCZ GKM Grudziądz. Mecz był jednostronny i zakończył się wynikiem 66:24. Rajderem meczu został niepokonany tego dnia Tai Woffinden, który zdobył 18 pkt.

Tak bawiliście się wczoraj na trybunach #Olimpijski 💛❤️Piątek? Wakacje? Upał? Dla kibiców Betard Sparta Wrocław to…

Posted by WTS Sparta Wrocław on Saturday, July 23, 2022

Pierwszym niedzielnym spotkaniem był mecz w Gorzowie, gdzie miejscowa drużyna MOJE BERMUDY STALI podjęła na własnym obiekcie FOGO UNIĘ Leszno. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy. Rajderem meczu został Janusz Kołodziej, który na swoim koncie zanotował 10 punktów z bonusem.

Ależ to był mecz❗😊 #GORLESKolejne zwycięstwo Stalowców na Jancarzu❗ 👏😊💪 #StalowaRodzina

Posted by Stal Gorzów on Sunday, July 24, 2022

13. rundę zmagań zakończyło spotkanie w Częstochowie, gdzie miejscowi podjęli MOTOR Lublin. Zwycięstwo w tym meczu odniosła drużyna gospodarzy. Najwięcej punktów w tym spotkaniu wywalczył Mikkel Michelsen (12), a rajderem meczu został Mateusz Cierniak.

Agnieszka Zimnoch
Wiktoria Sztuka