Wygrana za trzy! FOGO Unia Leszno pokonała MRGARDEN GKM Grudziądz

Fot. Marcin Kubiak
Fot. Marcin Kubiak

Mistrzowie Polski dopiero w ostatniej fazie meczu zapewnił sobie wygraną na stadionie im. A. Smoczyka. Wynik 52:38 dał leszczynianom dwa punkty, którzy byli też lepsi w dwumeczu (97:83) i zdobyli bonus. Rajderem Meczu został wybrany Piotr Pawlicki (13).

Mecz pomiędzy FOGO Unią Leszno a MRGARDEN GKM Grudziądz zakończył się aż 14 punktową przewagą, choć jak sam przyznał przed kamerami ELEVEN SPORTS, wybrany glosami kibiców Rajder meczu, Piotr Pawlicki dla jego drużyny mecz nie był łatwy. – My sportowcy, jeżdżący na tych motocyklach, wiemy, że jeździmy w najmocniejszej lidze świata i jak wiele razy już to podkreślałem, każdy mecz jest ciężki. Nie inaczej było teraz. Spodziewaliśmy się trudnego meczu i taki on był. Do tego pogoda, która mocno się zmieniła. Trenowaliśmy co prawda w takich warunkach w tygodniu, ale mimo wszystko potrzebujemy jeszcze czasu żeby dopasować sprzęt do tego toru – powiedział.

Gospodarze prowadzili od 2. biegu, ale przewaga oscylowała w okół 4-6 punktów. Przełomowy dla wysokiej wygranej FOGO Unii był 13. wyścig. Wygrali go Emil Sayfutdinov i Janusz Kołodziej i przed biegami nominowanymi było 44:34. – Dobrze, że odskoczyliśmy, dobrze ze wygraliśmy. Mecz na styku na pewno podobał się kibicom, było dużo emocji. Końcówka zawodów pokazała, że byliśmy szybsi na torze, znaleźliśmy odpowiedniejsze ustawienia niż mieliśmy przez większość meczu – zaznaczył. Kapitan biało-niebieskich przyznał, że goście napsuli sporo krwi w czasie meczu. – Czasami dochodziło do tego, że bardziej się stresowałem wyścigami kolegów z drużyny, niż własnymi – zakończył.

W drużynie MRGARDEN GKM najlepiej punktującym zawodnikiem był Kenneth Bjerre. Mimo bardzo dobrej postawy w swoich 4 pierwszych startach, dwa ostatnie nie były już udane i zdobył w nich tylko jeden punkt. – Myślę, że FOGO Unia Leszno jest zdecydowanie silniejszym zespołem na swoim torze. Starałem się jak mogłem. W tych ostatnich dwóch startach nie wiedziałem co pozmieniać. Nie czuję się zadowolony – zaznaczył Duńczyk. Niespełna tydzień temu na torze w Holsted Kenneth wywalczył tytuł Indywidualnego Mistrza Danii. – Dobrze było znowu wygrać. Minęło 9 lat od ostatniego mojego tytułu. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy – zakończył żużlowiec.

Po zeszłotygodniowym remisie w Grudziądzu w dwumeczu lepsza okazała się FOGO Unia Leszno, która zapisała na swoim koncie, oprócz dwóch punktów meczowych, również punkt bonusowy umacniając się na pozycji lidera tabeli PGE Ekstraligi. MRGARDEN GKM Grudziądz z pięcioma punktami zajmuje przedostatnie miejsce, ale przed nimi jeszcze zaległe spotkanie na swoim torze z GET WELL Toruń.

Więcej o meczu TUTAJ

Marta Sobera