Wracamy po świętach – zapowiedź piątku z PGE Ekstraligą

Fot. Kamil Woldański
Fot. Kamil Woldański

Najlepsza żużlowa liga świata wraca po świątecznej przerwie. Na otwarcie żużlowego piątku w Eleven Sports 1 czeka nas starcie forBET Włókniarza Częstochowa z SPEED CAR Motorem Lublin, a na deser wieczorny mecz STELMET Falubazu Zielona Góra z MRGARDEN GKM Grudziądz.

Trener Marek Cieślak po porażce w Grudziądzu nie eksperymentował ze składem i postawił na identyczne ustawienie drużyny forBET Włókniarza Częstochowa. W szeregach SPEED CAR Motoru Lublin nastąpiły zmiany w ustawieniu par. Tym razem Mikkel Michelsen pojedzie z Pawłem Miesiącem, Dawid Lampart stworzy duet z Robertem Lambertem.

18:00 forBET Włókniarz Częstochowa – SPEED CAR Motor Lublin
LIVE Eleven Sports 1 (studio od 17:45)
Komentatorzy: Michał Korościel, Michał Mitrut
Studio: Anita Mazur
Reporter: Maciej Markowski

Sędzia: Remigiusz Substyk, Komisarz toru: Michał Wojaczek
Bilety: ulgowy od 25 zł, normalny od 35 zł do kupienia TUTAJ

W składzie STELMET Falubazu Zielona Góra nastąpiła kosmetyczna zmiana w ustawieniu drugiej pary. Tym razem to Piotr Protasiewicz pojedzie jako prowadzący parę z Martinem Vaculikiem. Trener Robert Kempiński postanowił zmienić układ par MRGARDEN GKM Grudziądz. Spotkanie rozpoczną Kenneth Bjerre oraz Antonio Lindbaeck. Drugi duet stworzą Przemysław Pawlicki i Krzysztof Buczkowski. Najważniejszą informacją dla kibiców z Grudziądza jest powrót do składu po kontuzji Artema Laguty. – W polskiej lidze nie ma łatwych spotkań, każdy może wygrać z każdym, dlatego to najmocniejsze rozgrywki na świecie. Cieszymy się, że ze zdrowiem Artema jest już wszystko w porządku. Trzeba się skupić na sobie, a nie na rywalu i jego składzie. Koncentrujemy się tylko na sobie i chcemy jechać po dobre wyniki – powiedział dla Falubaz TV Vaculik.

20:30 STELMET Falubaz Zielona Góra – MRGARDEN GKM Grudziądz
LIVE Eleven Sports 1 (studio od 20:15)
Komentatorzy:
Piotr Olkowicz, Rafał Dobrucki
Studio: Marcelina Rutkowska
Reporter: Marcin Kuźbicki

Sędzia: Michał Sasień, Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński, Kontroler motocykli: Błażej Demski
Bilety: ulgowy od 32 zł, normalny od 42 zł do kupienia TUTAJ

W oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata przeprowadzimy relację LIVE, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu. W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki.

Piotr Kaczmarek