Woffinden, Buczkowski, Jamróg i Protasiewicz najlepsi w Memoriale Tomasza Jędrzejaka

Fot. Wojciech Tarchalski
Fot. Wojciech Tarchalski

Zwycięstwem zespołu niebieskiego w składzie Tai Woffinden, Krzysztof Buczkowski, Jakub Jamróg, Piotr Protasiewicz zakończył się 1. Memoriał Tomasza Jędrzejaka na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Drugie miejsce zajął zespół żółty (Drabik, Chugunov, Miedziński, Lindgren), a trzecie drużyna białych (Hampel, Fricke, Kołodziej, Przedpełski).

Kibice obejrzeli niezwykle wyrównane, a o końcowej klasyfikacji decydowały ostatnie biegi. Memoriał toczył się pod dyktando drużyn niebieskiej i żółtej, a liderami zespołów byli Tai Woffinden oraz Fredrik Lindgren. Z dobrej strony pokazał się Jarosław Hampel, który po trzech seriach miał komplet punktów. Dopiero w czwartej próbie znalazł pogromcę. Grzegorz Walasek z kolei aż trzykrotnie nie dojeżdżał do mety z powodu defektu motocykla.

W Memoriale możliwe było stosowanie jokerów, które były nazywane “ogórami”. Taką zagrywkę zastosował Maciej Janowski, który w trzecim swoim starcie przywiózł 6 punktów. Z zawodów po drugiej serii wycofał się Piotr Pawlicki. Dodatkowo w przerwach między seriami na telebimach puszczane były archiwalne wywiady i zdjęcia wieloletniego kapitana BETARD Sparty Wrocław.

Drużyna niebieska – 36:
1. Tai Woffinden – 10 (3,2,1,3,1)
2. Krzysztof Buczkowski – 10 (1,2,2,3,2)
3. Jakub Jamróg – 9 (1,3,2,1,2)
4. Piotr Protasiewicz – 7 (2,1,1,2,1)

Drużyna żółta – 34:
1. Maksym Drabik – 8 (2,0,2,1,3)
2. Gleb Czugunow – 8 (2,2,3,0,1)
3. Adrian Miedziński – 8 (1,1,1,2,3)
4. Fredrik Lindgren – 10 (2,3,2,30)

Drużyna biała – 31:
1. Max Fricke – 3 (0,d,1,0,2)
2. Jarosław Hampel – 13 (3,3,3,2,2)
3. Janusz Kołodziej – 12 (3,0,3,3,3)
4. Paweł Przedpełski – 3 (0,1,0,1,1)

Drużyna czerwona – 21:
1. Maciej Janowski – 14 (0,3,6,2,3)
2. Vaclav Milik – 6 (3,2,0,1,0)
3. Grzegorz Walasek – 0 (0,d,d,d,w)
4. Piotr Pawlicki – 0 (1,w,w,-,-)

Przed zawodami awarii uległa maszyna startowa i zawodnicy startowali na chorągiewkę.

Oświadczenie BETARD Sparty Wrocław:

Szanowni Państwo,

przepraszamy za niedogodności związane ze śledzeniem Memoriału Tomasza Jędrzejaka. Kolejny raz, na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, z nieznanych przyczyn, niezależnych od klubu, awarii uległa instalacja elektryczna, z której zasilanie jest niezbędne do prawidłowego działania pulpitu sędziowskiego i maszyny startowej.

Należy podkreślić, że WTS Sparta Wrocław nie jest właścicielem i operatorem stadionu, a jedynie wynajmuje go wraz z obsługą techniczną na organizowane przez klub wydarzenia sportowe. Po poprzednim takim zdarzeniu, zlecony został audyt i rewizja całej instalacji elektrycznej. Według operatora stadionu wszelkie usterki zostały wyeliminowane. Niestety, kolejny raz ten problem dotyka nas podczas ważnego wydarzenia, za co jeszcze raz przepraszamy.

Niezwłocznie wystąpimy do operatora Stadionu Olimpijskiego o pilne spotkanie w celu uzyskania szczegółowego raportu z dzisiejszego zajścia i wyeliminowanie podobnych problemów.