W górach i… Zielonej Górze. Falubaz przygotowuje się do sezonu

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

Falubaz Zielona Góra na dobre rozpoczął przygotowanie do ligowego ścigania w sezonie 2019. Niektórzy zawodnicy trenowali w zaśnieżonej Białce Tatrzańskiej, inni w salach gimnastycznych i siłowniach, a jeszcze pozostali korzystają ze słonecznych plaż na Fuerteventurze.

Najliczniejsza grupa zawodników wyjechała 4 stycznia na trwający tydzień obóz do Białki Tatrzańskiej. Na miejsce pojechali Patryk Dudek, Mateusz Tonder, Damian Pawliczak, Jakub Osyczka, Nikodem Bartoch, Damian Boduch, Sebastian Helwig, Nile Tufft, Fabian Ragus oraz Adrian Bieszczak, a także Adam Skórnicki – trener zielonogórskiej drużyny. Zawodnicy mieli okazję trenować w terenie (na trasach narciarskich), w sali gimnastycznej, skorzystać z odnowy biologicznej czy różnego rodzaju treningów ogólnorozwojowych w postaci gier zespołowych. Niedługo po rozpoczęciu śnieżnego obozu, na swoje zgrupowanie z reprezentacją Danii wyjechali Michael Jepsen Jensen i Nicki Pedersen, które odbywa się na Fuerteventurze. Czasu nie traci również Martin Vaculik, który trenuje w Bratysławie pod okiem Marosa Molnara – słowackiego trenera personalnego. 5 stycznia jako pierwszy na motocykl z całej drużyny miał okazje wsiąść Martin Smoliński, który wystąpił na niemieckiej Gali Lodowej odbywającej się w Pfaffenhofen. Cała drużyna Falubazu Zielona Góra wyjedzie na wspólny obóz 10 lutego do Szklarskiej Poręby. Na zimowym zgrupowaniu, tak jak w ubiegłych sezonach, zawodnicy przez tydzień będą biegać, ćwiczyć w sali gimnastycznej i zjeżdżać na nartach.

Nie tylko zawodnicy przygotowują się do sezonu. Klub rozpoczął poszukiwania nowych twarzy do F16 Falubaz Girls. Dziewczyny nie tylko upiększają ligowe spotkania przy W69, ale także są ambasadorkami klubu na różnych wydarzeniach. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 stycznia.

Przedstawiciele klubu nie zapominają też o kibicach. 8 stycznia w siedzibie Radia Zachód w Zielonej Górze doszło do podpisania umowy, między dwiema stronami. Oznacza to, że wszystkie mecze zielonogórskiej drużyny transmitowane będą na antenach Radia Zachód oraz Radia Zielona Góra.

Nikola Łączka