U24 Ekstraliga: nowy lider rozgrywek. Pierwsza porażka AGROMIX POLCOPPER UNII

Fot. Róża Koźlikowska

14 czerwca na torach w Gorzowie, Grudziądzu, Lublinie i Toruniu odbyła się 7. kolejka U24 Ekstraligi. Nowym liderem rozgrywek został zespół ARGED MALESY Ostrów. Pierwszą porażkę w tym sezonie poniosła drużyna AGROMIX POLCOPPER UNII Leszno.

STAL Gorzów – ARGED MALESA Ostrów 38:52

W Gorzowie górą byli goście. Ostrowianie od samego początku kontrolowali przebieg spotkania. W czwartym biegu doszło do nieprzyjemnego upadku Oskara Hurysza, Jakuba Krawczyka i Sebastiana Szostaka.  Na całe szczęście trójka żużlowców wstała z toru o własnych siłach. Najskuteczniejszym zawodnikiem wśród gospodarzy był Anders Rowe (10+3). Najwięcej punktów dla gości wywalczył Matias Nielsen  (14).

Pełna punktacja TUTAJ

KS Toruń – WŁÓKNIARZ Częstochowa 53:37

Zawody na Motoarenie zakończyły się wysokim zwycięstwem gospodarzy, co w klasyfikacji generalnej daje im 4. miejsce. Częstochowianie wciąż czekają na pierwszą wygraną w rozgrywkach. W drużynie KS Toruń świetnie zaprezentował się Krzysztof Lewandowski (14). Najlepiej punktującym zawodnikiem w zespole gości był Jonass Jeppesen (17).

Więcej TUTAJ

GKM Grudziądz – AGROMIX POLCOPPER UNIA Leszno 54:36

Zespół gości doznał pierwszej porażki w tym sezonie. Początek zawodów był wyrównany, pierwsza seria startów zakończyła się remisem. Miejscowi stopniowo budowali swoją przewagę i ostatecznie zwyciężyli. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził fenomenalny tego dnia Norbert Krakowiak (14+1). W drużynie przyjezdnych dobrze zaprezentował się Damian Ratajczak (11).

Punkty ze spotkania dostępne TUTAJ

MOTOR Lublin – WTS SPARTA Wrocław 37:53

Wrocławianie odnieśli wysokie zwycięstwo w Lublinie. Emocji nie brakowało. Początek spotkania był zacięty, jednak od ósmego biegu goście powiększali swoją przewagę. W drużynie gospodarzy dobre zawody odjechał Mateusz Tudzież (12). Liderem WTS SPARTY był Lukas Baumann (14).

Relacja dostępna TUTAJ

Tabela U24 Ekstraliga dostępna TUTAJ

Statystyki indywidualne TUTAJ

Aleksandra Gucia