U24 Ekstraliga: derby dla AGROMIX POLCOPPER UNII Leszno. Wysokie zwycięstwo gorzowian

Fot. Michał Kubiak

12 lipca na torach w Gorzowie, Ostrowie Wlkp., Lublinie i Wrocławiu odbyła się 11. runda rozgrywek U24 Ekstraligi. Mecz w Lublinie został przerwany po 8. biegach z powodu opadów deszczu. Liderem nadal jest drużyna z Leszna, która wygrała derbowy pojedynek.

ENEA STAL Gorzów – GKM Grudziądz 55:34

Od samego początku zawodów gospodarze dyktowali warunki. Z biegu na bieg powiększali swoją wygraną. Niebezpieczna sytuacja miała miejsce w 15. gonitwie dnia. Na drugim łuku pierwszego okrążenia upadł Kacper Pludra, który jechał na czwartej pozycji. W tym samym momencie za szeroko pojechał Emil Breum Ankersen, który zahaczył o bandę. Jego motocykl przejechał przez murawę, a żużlowiec gości z impetem uderzył o tor. Na całe szczęście obaj zawodnicy wstali o własnych siłach. W ostatnim biegu padł wynik 5:0, gdyż dwóch żużlowców z Grudziądza zostało wykluczonych. W drużynie przyjezdnych najlepiej spisał się Pludra (13). Najwięcej punktów dla STALI Gorzów wywalczył Wiktor Jasiński (12+2).

Pełne wyniki meczu TUTAJ

ARGED MALESA Ostrów – AGROMIX POLCOPPER UNIA Leszno 39:50

Derby wielkopolski zakończyły się wysokim zwycięstwem gości. Spotkanie było bardzo emocjonujące. Miejscowi prowadzili przez większą część meczu. Żużlowcy z Leszna zaczęli odrabiać straty i powiększać swoją wygraną w wyścigach 12., 13., 14. gdzie odnieśli podwójne zwycięstwa. Drużyna AGROMIX POLCOPPER UNII Leszno umocniła się na fotelu lidera rozgrywek U24 Ekstraligi. Najskuteczniejszym zawodnikiem ARGED MALESY Ostrów Wlkp. był Tim Soerensen (15+1). Wśród przyjezdnych najwięcej „ oczek” zdobył Damian Ratajczak (14).

Punktacja dostępna TUTAJ

WTS SPARTA Wrocław – WŁÓKNIARZ Częstochowa 50:40

Spotkanie na stadionie Olimpijskim we Wrocławiu zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Miejscowi od samego początku kontrolowali przebieg meczu. Najlepszymi zawodnikami po stronie WTS SPARTY byli Michał Curzytek (11+1) i Nick Skorja (11+1). Barw częstochowskich dzielnie bronił Jonas Jeppesen (13).

Wyniki ze spotkania TUTAJ

MOTOR Lublin – KS Toruń 25:23

Mecz w Lublinie został zakończony po 8. biegu z powodu intensywnych opadów deszczu. Miejscowi okazali się minimalnie lepsi od drużyny z Torunia. Fenomenalnie wśród gospodarzy spisał się Mateusz Tudzież, który tego dnia był niepokonany i wywalczył 9 punktów w 3 startach. Po stronie przyjezdnych dobrze zaprezentowali się Krzysztof Lewandowski (6+1) i Mateusz Affelt (6).

Relacja z meczu TUTAJ

 

Tabela U24 Ekstraliga TUTAJ

Lista klasyfikacyjna TUTAJ

 

Aleksandra Gucia