Typuj z PGE Ekstraligą (8): Bardzo ciasno w czołówce. Świetny występ Dominika Kubery

Fot. Ewelina Włoch-Wrońska

W ubiegły weekend rozpoczęliśmy drugą część rundy zasadniczej, w której to rozdane zostały pierwsze w tym sezonie punkty bonusowe. Spotkania w Lesznie i Częstochowie zakończyły się zwycięstwami gospodarzy, w Ostrowie triumfowali goście z Gorzowa, natomiast w hicie kolejki pomiędzy BETARD SPARTĄ Wrocław a MOTOREM Lublin padł remis. Sprawdzamy jaką skutecznością wykazali się Typerzy biorący udział w zabawie w oficjalnej aplikacji.

Triumfatorem 8. rundy Typera został użytkownik o nicku Angel Dark23, zdobywca 19 punktów. Oczko mniej zdobyli Typerzy, którzy także zameldowali się na podium, kolejno Nina oraz robertspotter. Po 17 „oczek” uzyskali na swoje konta użytkownicy z miejsc 4.-8. (Łukasz Owczyński, Kamil Kowalczyk, Johny, Endriu, Bidzior). W tej rundzie swoje typowania zgłosiło blisko 5400 użytkowników, a do uzyskania w niej było 24 punkty.

Liderem klasyfikacji generalnej w dalszym ciągu jest kancelaria ze zdobyczą 103 punktów. W kontakcie z liderem nadal pozostaje druga Monika Gieraj, która do lidera traci tylko jedno „oczko” (102 punkty), zaś podium uzupełnia Matixon04 (101 „oczek”). Wysoką skutecznością wykazali się także użytkownicy z miejsc 4.-7., kolejno: Marta_12, PKŻ Polonia Piła, Adrian Rapa oraz Mario G. Uzyskali oni po 100 punktów na swoje konta.

Hitem minionej rundy było spotkanie we Wrocławiu – #WROLUB, zaś rezultaty w nim najlepiej wytypował Marcin Giec, który zapisał za nie maksymalną liczbę punktów – 6 „oczek”. Taką samą zdobycz zanotowało jeszcze dziewięciu Typerów.

Liderami w poszczególnych kategoriach są:

 • wyniki meczów:
  • maksymalna ilość punktów w rundzie – 0 użytkowników,
  • zwycięzca 8. rundy – Angel Dark23 (10/12 pkt.),
  • lider klasyfikacji generalnej – kullosiu (40/96 pkt.);
 • liderzy drużyn:
  • maksymalna ilość punktów w rundzie – 10 użytkowników,
  • zwycięzca 8. rundy – Mitko Krzysztof (8/8 pkt.),
  • lider klasyfikacji generalnej – kancelaria (48/64 pkt.);
 • lepszy z pary:
  • maksymalna ilość punktów w rundzie – 0 użytkowników,
  • zwycięzca 8. rundy – Natalia Skorupka (3/4 pkt.),
  • lider klasyfikacji generalnej – Artur Majchrzak (26/32 pkt.).

9. runda PGE Ekstraligi rozegrana zostanie już w najbliższy weekend. Typy na nią zgłaszać można do piątku, 17 czerwca, do godz. 16:00.

W najbliższej kolejce do wytypowania będą następujące spotkania:

17.06 (piątek) godz. 18:00 MOTOR Lublin – ARGED MALESA Ostrów Wlkp.

17.06 (piątek) godz. 20:30 ZOOLESZCZ GKM Grudziądz – ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa

19.06 (niedziela) godz. 16:30 MOJE BERMUDY STAL Gorzów – BETARD SPARTA Wrocław

19.06 (niedziela) godz. 19:15 FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń – FOGO UNIA Leszno

Poniżej podsumowanie głosowania na Rajdera Meczu oraz Rajdera Kolejki:

FOGO UNIA Leszno – ZOOLESZCZ GKM Grudziądz 47:43
Rajder Meczu: Janusz Kołodziej – kolejny bardzo dobry mecz kapitana FOGO UNII Leszno. Zawodnik gospodarzy znalazł się już piąty raz w tym zestawieniu, a do wygranej drużyny w tym meczu dołożył 15 punktów.

ARGED MELASA Ostrów Wlkp. – MOJE BERMUDY STAL Gorzów 34:55
Rajder Meczu: Oskar Paluch – znakomity debiut w PGE Ekstralidze juniora MOJE BERMUDY STALI Gorzów. Zawodnik gości zdobył 5 punktów i bonus, a na torze pokazał się z bardzo dobrej strony.

ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa – FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń 50:40
Rajder Meczu: Mateusz Świdnicki – kolejny świetny mecz juniora ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa. Zawodnikowi gospodarzy udało się wywalczyć w tym meczu 8 punktów i bonus.

BETARD SPARTA Wrocław – MOTOR Lublin 45:45
Rajder Meczu: Dominik Kubera – bezkonkurencyjnie najlepszym zawodnikiem tego meczu według kibiców okazał się Kubera. Zawodnikowi gości udało się zdobyć 14 punktów i 2 bonusy w 6 startach.

 Rajder 8. Rundy: Dominik Kubera

 

Paula Pacyga
Adrian Niemczak