Typuj z PGE Ekstraligą (4): Martin Vaculik najlepszym zawodnikiem piątej rundy

Fot. Łukasz Forysiak
Fot. Łukasz Forysiak

Piąta runda PGE Ekstraligi była pełna zaskoczeń i jak zawsze nie brakowało emocji. Kibice żużla kolejny raz mogli wziąć udział w zabawach przygotowanych przez PGE Ekstraligę – Rajdera Meczu, Rajdera Kolejki, „Komu Kibicujesz?” oraz Typerze PGE Ekstraligi.

PGG ROW Rybnik – FOGO Unia Leszno 34:56
RAJDER MECZU: Robert Lambert – 47,20% głosów

Rajderem meczu został zawodnik drużyny, która przegrała na torze. Jednak taki wybór nie może dziwić, ponieważ Robert Lambert  zdobył 15 punktów w 6 startach, stanowiąc prawie połowę uzyskanych punktów przez całą rybnicką drużynę.

KOMU KIBICUJESZ: FOGO Unia Leszno 64,53 % głosów.
Zwycięzcami okazała się ponownie drużyna z Leszna, która zdobyła w tym spotkaniu większą sympatię kibiców i zwyciężyła znaczącą przewagą głosów.

BETARD Sparta Wrocław – MRGARDEN GKM Grudziądz 53:37
RAJDER MECZU: Gleb Chugunov 54,29 % głosów.

Rajderem meczu został bardzo młody zawodnik, jakim jest Gleb Chugunov. Zdobył on 9+1 punktów w 4 startach, co jest świetnym wynikiem jak na juniora.

KOMU KIBICUJESZ: BETARD Sparta Wrocław 67,46 % głosów.
Większą liczbę głosów otrzymała drużyna z Wrocławia, która dzięki temu zwyciężyła i w spotkaniu i w zabawie „Komu Kibicujesz”.

ELTROX Włókniarz Częstochowa – Motor Lublin 43:47
RAJDER MECZU: Jarosław Hampel 36,60 % głosów.

Rajderem meczu został doświadczony zawodnik – Jarosław Hampel. Zdobył on 8 punktów w 5 startach, wykazując się dużą walecznością na torze.

KOMU KIBICUJESZ: Motor Lublin 58,33 % głosów.
Dla wielu zaskakujące zwycięstwo meczowe przenieśli również na zwycięstwo w aplikacji i zdecydowaną przewagą głosów wygrali „Komu Kibicujesz” w tym spotkaniu.

RM SOLAR Falubaz Zielona Góra – MOJE BERMUDY Stal Gorzów 50:40
RAJDER MECZU:  Martin Vaculik 59,62 % głosów.

Rajderem Meczu został Martin Vaculik, który oprócz jednego biegu pozostał niepokonany na torze i dołożył do dorobku zielonogórzan 12 punktów.

KOMU KIBICUJESZ: RM SOLAR Falubaz Zielona Góra 75,16% głosów.
Podczas 99. Derbów Ziemi Lubuskiej tak jak w spotkaniu, tak i w tej zabawie drużyna z Zielonej Góry zdobyła bardzo dużą przewagę i zwyciężyła w tej kategorii.

RAJDER KOLEJKI: Martin Vaculik
Wybrany przez kibiców został Martin Vaculik, który zachwycał na zielonogórskim torze i był bardzo ważnym punktem w odniesieniu zwycięstwa przez swoją drużynę.

TYPER PGE EKSTRALIGI:

Emocji nie brakuje również w Typerze PGE Ekstraligi. W piątej kolejce najlepszy okazał się gracz o nicku Kolejorz500. W klasyfikacji ogólnej po pięciu rundach prowadzi MaRcin. Dla najlepszych fanów po każdej kolejce czekają czapki Smak Żużla!

Agnieszka Zimnoch