Typuj z PGE Ekstraligą (11): Dużo przetasowań w czołówce klasyfikacji. Świetna dyspozycja Hampela

Największą niespodzianką minionej rundy PGE Ekstraligi sprawili częstochowianie, którzy sięgnęli po zwycięstwo we Wrocławiu. Z kolei Lublin, Leszno i Gorzów pewnie zwyciężyły swoje potyczki kolejno z Toruniem, Ostrowem i Grudziądzem. Sprawdzamy, jak w równoległej rywalizacji przebiegają zmagania Typerów.

11. runda Typera PGE Ekstraligi padła łupem pragnis, użytkownika, który za typy na trzy spotkania minionej rundy uzyskał 16 „oczek”. Gorszym czasem typowania, jednak taką samą skutecznością wykazał się Marcin Kułakowski. Oczko mniej na swoje konta (po 15 punktów) przypisali do swoich zdobyczy Typerzy z miejsc 3.-14., z czego najszybsi spośród tego grona byli: Dawid Rempała, Ola Krzys Kubala oraz [email protected] Typy na tą rundę zgłosiło blisko 5200 użytkowników.

Do sporych zmian doszło w czołówce klasyfikacji generalnej. Na pierwsze miejsce klasyfikacji generalnej „wskoczył” użytkownik o nicku wimich. Na 264 możliwych do uzyskania punktów, aktualny lider zainkasował 134 „oczka”. Punkt mniej na swoim koncie zapisał Piotr Wierak, plasujący się aktualnie pozycji wicelidera. Pogoń za czołową dwójką i kontakt z nią zachowują Typerzy z miejsc 3.-., kolejno: Rans Toruń, TomIII CGRSKI, kancelaria oraz PKŻ Polonia Piła. Ta czwórka graczy uzyskała po 132 punkty.

Hitem minionej rundy PGE Ekstraligi było starcie w Ostrowie, gdzie doszło do starcia #OSTLES. Maksymalną liczbę „oczek” – 6 za swoje typy na Derby Wielkopolski uzyskał użytkownik o nicku f8nOs3xPU. Warto nadmienić, że tyle samo punktów zdobyło jeszcze czterech Typerów.

Liderami w poszczególnych kategoriach są:

 • wyniki meczów:
  • maksymalna liczba punktów w rundzie – 0 użytkowników,
  • zwycięzca 11. rundy – Hazard (8/12 pkt.),
  • lider klasyfikacji generalnej – Malgocha86 (52/132 pkt.);
 • liderzy drużyn:
  • maksymalna liczba punktów w rundzie – 4 użytkowników,
  • zwycięzca 11. rundy – Hubert Kielaszewski-mhEexaEt8 (8/8 pkt.),
  • lider klasyfikacji generalnej – Iron313 (62/88 pkt.);
 • lepszy z pary:
  • maksymalna liczba punktów w rundzie – 75 użytkowników,
  • zwycięzca 11. rundy – Maciej Winowski (4/4 pkt.),
  • lider klasyfikacji generalnej – Paweł Formela (32/44 pkt.).

Kolejna, 12. runda PGE Ekstraligi ruszy 15 lipca, a swoje typy na nią zgłaszać można będzie od wtorku 12 lipca do piątku, 15 lipca do godziny 16:00. W ramach niej rozegrane zostaną następujące spotkania:

15.07 (piątek) godz. 18:00 ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa – ARGED MELASA Ostrów Wlkp.
15.07 (piątek) godz. 20:30 ZOOLESZCZ GKM Grudziądz – MOTOR Lublin
17.07 (niedziela) godz. 16:30 FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń – MOJE BERMUDY STAL Gorzów
17.07 (niedziela) godz. 19:15 FOGO UNIA Leszno – BETARD SPARTA Wrocław

Poniżej podsumowanie głosowania na Rajdera Meczu oraz Rajdera Kolejki:

BETARD SPARTA Wrocław – ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa 41:49

Rajder Meczu: Kacper Woryna – po raz pierwszy w tym zestawieniu znalazł się rewelacyjnie spisujący się w tym sezonie zawodnik gości. Kacper Woryna zanotował w tym spotkaniu 13 punktów i bonus.

MOTOR Lublin – NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń 55:35

Rajder Meczu: Jarosław Hampel – kolejny raz kibice docenili zawodnika gospodarzy. Jarosław Hampel wywalczył w tym meczu 13 punktów oraz bonus.

ARGED MELASA Ostrów Wlkp. – FOGO UNIA Leszno 33:57

Rajder Meczu: Piotr Pawlicki – bezapelacyjnie najlepszy zawodnikiem tego meczu okazał się powracający po kontuzji Piotr Pawlicki. Zawodnik gości w tym meczu zdobył 13 punktów.

MOJE BERMUDY STAL Gorzów – ZOOLESZCZ GKM Grudziądz 54:36

Rajder Meczu: Oskar Paluch – kolejny raz junior gospodarzy został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu. Oskarowi Paluchowi udało się zdobyć w tym spotkaniu 4 punkty.

Rajder 11. Rundy: Jarosław Hampel

 

Paula Pacyga
Adrian Niemczak