TRULY.WORK STAL i MRGARDEN GKM po pierwsze zwycięstwo? – zapowiedź piątku z #PGEE

Fot. Kamil Woldański
Fot. Kamil Woldański

PGE Ekstraliga nie zwalnia tempa. Jeszcze w niedzielę żużlowcy MRGARDEN GKM Grudziądz walczyli o ligowe punkty w inaugurującej kolejce najlepszej żużlowej ligi świata z SPEED CAR Motor Lublin, a już w piątek oba zespoły czekają kolejne spotkania.

Trener Stanisław Chomski dokonał dwóch zmian w porównaniu ze spotkaniem w Częstochowie. Numerami startowymi zostali zamienieni Krzysztof Kasprzak i Bartosz Zmarzlik. Ostatni raz w PGE Ekstralidze Zmarzlik z „9” jechał 17 września 2017. Zmienił się również Duńczyk w parze z Szymonem Woźniakiem. Tym razem będzie to najlepszy zawodnik pierwszej rundy Anders Thomsen. – Na środowym treningu pracowaliśmy nad skutecznością i dopasowaniem sprzętu. Trening jest treningiem, a zawody to zawody. Nawet jak warunki pogodowe są podobne, to nie jest to idealnie to, co na treningu. To nie jest hala, temperatura i wilgotność mają wpływ – powiedział trener TRULY.WORK Stal Gorzów, Stanisław Chomski.

W zestawieniu beniaminka PGE Ekstraligi jest Andreas Jonsson. Szwed w pierwszym meczu sezonu upadł na tor i mocno poobijał lewą rękę. Na szczęście obyło się bez złamań i kapitan lubelskiego zespołu ma być gotowy na mecz w Gorzowie. W zestawieniu SPEED CAR Motoru Lublin również nastąpiły drobne zmiany w ustawieniu par. Pierwszy duet to Mikkel Michelsen i Kacper Gosik, który od początku spotkania będzie zastępowany Robertem Lambertem lub juniorami. Drugą parę stworzą Dawid Lampart i Paweł Miesiąc.

18:00 TRULY.WORK Stal Gorzów – SPEED CAR Motor Lublin
Live Eleven Sports 1
Komentatorzy: Piotr Olkowicz, Rafał Dobrucki

Sędzia: Jerzy Najwer, Komisarz toru: Jacek Krzyżaniak
Bilety: ulgowy od 25 zł, normalny od 29 zł.

W MRGARDEN GKM Grudziądz po porażce w Lublinie małe rewolucje w składzie. Swoją pozycję zachował jedynie Antonio Lindbaeck, a pozostała część zestawienia uległa przemeblowaniu. Trener Robert Kempiński za Artema Lagute, który doznał złamania prawego obojczyka, będzie stosował zastępstwo zawodnika.

W szeregach forBET Włókniarza Częstochowa trener Marek Cieślak dokonał kosmetycznej zmiany. W drugiej parze miejscami zamienił Adriana Miedzińskiego i Fredrika Lindgrena oraz ten sam manewr zamiany numerów poczynił w formacji młodzieżowej.

20:30 MRGARDEN GKM Grudziądz – forBET Włókniarz Częstochowa
Live Eleven Sports 1
Komentatorzy: Michał Korościel, Michał Mitrut

Sędzia: Piotr Lis, Komisarz toru: Michał Wojaczek
Bilety: ulgowy od 30 zł, normalny od 40 zł do kupienia TUTAJ

W oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata przeprowadzimy relację LIVE, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu. W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki.

Piotr Kaczmarek