Treningi przełożyły się na wynik FOGO Unii, dziury w składzie BETARD Sparty (komentarze #LESWRO)

Fot. Zuzanna Kloskowska
Fot. Zuzanna Kloskowska

FOGO UNIA Leszno wykorzystała atut własnego toru, pokonując w ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej zespół BETARD SPARTY Wrocław 55:35. Tym samym leszczynianie przypieczętowali wejście do fazy play-off z pierwszego miejsca w tabeli PGE Ekstraligi.

Na spotkaniu z dziennikarzami po zakończeniu spotkania w Lesznie, menedżer zespołu gości, Rafał Dobrucki przyznał, że jego drużyna miała problemy z dopasowaniem sprzętu: – FOGO Unia Leszno jest bardzo mocnym zespołem, tutaj nie ma dyskusji. Zdecydowanie potwierdzili to w rundzie zasadniczej, nam pozostaje wyciągnąć wnioski z tego wyniku.

Menedżer usprawiedliwił nieciekawy wynik Macieja Janowskiego (1,1,2,3,0,2): – Po upadku Maciek jest nieco poobijany, stąd też wynik nie taki jaki ja czy Maciej sam by sobie wymarzył. Zbyt wiele dziur w składzie, za mało zwycięstw.

Tai Woffinden przyznał, że na torze w Lesznie od zawsze jest trudno o wygraną, wynika to z doskonałego dopasowania sprzętu miejscowych zawodników: Leszno i Wrocław mogą spotkać się w fazie play-off, to bardzo prawdopodobne. Z tego meczu  wyciągnęliśmy doskonałą lekcję, trzeba wyciągnąć teraz wnioski z błędów, które popełniliśmy, musimy popracować, a wtedy miejmy nadzieję, że poprawimy swój wynik w Lesznie.
Brytyjczyk chwalił sobie jego zdaniem najlepszy wyścig wieczoru: trzeba przyznać, że “wisienką na torcie” był bieg 15., gdzie Bartek Smektała bardzo szybko odjechał rywalom, przez cały czas wszyscy zawodnicy jechali bardzo blisko siebie i za to kibice kochają speedway i to właśnie dla takich momentów przychodzą na stadiony.

Od podziękowań dla swoich zawodników rozpoczął wypowiedź menedżer drużyny FOGO UNII Leszno, Piotr Baron: ciężka praca przełożyła się na dzisiejszy wynik, za co serdecznie dziękuję. Czeka nas mnóstwo roboty, nie wszystko jest tak jak do końca powinno być, podczas tego meczu testowaliśmy kilka nowych silników. Część z nich się sprawdziła, część z nich jest także do dopracowania. Faza play-off ma to do siebie, że wszystko zaczyna się od nowa, najbardziej cieszymy się, że już od przyszłego tygodnia będziemy mieli w składzie Dominika Kuberę to zdecydowanie kolejny, mocny punkt naszego zespołu.

Po raz kolejny z doskonałej strony pokazał się młodzieżowiec FOGO UNII Leszno, Bartosz Smektała, który tego wieczoru po ostatnim wyścigu miał na swoim koncie 10 punktów (3,3,1,3): bardzo się cieszę z dorobku punktowego, szczególne pozdrowienia kieruję w stronę Emila Sayfutdinova, który specjalnie zrezygnował z jazdy w ostatnim wyścigu po to, żebym ja mógł zaprezentować się przed leszczyńską publicznością. Nie ukrywam, że trzy biegi dla juniora to trochę mało, w momencie kiedy jest czwarty to jest super, jak już jest pięć biegów to rewelacja!

Spotkanie zespołów z Leszna i Wrocławia miało zakończyć rundę zasadniczą w PGE Ekstralidze, jednak z powodu złego stanu toru odwołano spotkanie w Częstochowie, pomiędzy miejscowym zespołem fotBET Włókniarzem, a MRGARDEN GKM Grudziądz. Na dokładne pary w fazie play-off kibice muszą poczekać do momentu rozstrzygnięcia tego spotkania.

Eryk Woźniak