Tarasenko zawodnikiem GKM-u. ZOOLESZCZ pozostaje sponsorem tytularnym

Fot. Łukasz Trzeszczkowski

Grudziądzki klub przekazał na konferencji prasowej dwie informacje dotyczące drużyny na sezon 2023 PGE Ekstraligi. Pierwsza to taka, że Vadim Tarasenko zostanie zawodnikiem zespołu. Z kolei kolejny rok sponsorem tytularnym GKM-u będzie firma ZOOLESZCZ.

Jak poinformował klub z Grudziądza, Vadim Tarasenko otrzymał polskie obywatelstwo. Dokument został mu przyznany, a żużlowiec będzie mógł kontynuować swoją karierę. Dodatkowo grudziądzanie przekazali, że sezonie 2023 będzie zdobywał punkty dla ZOOLESZCZ GKM-u. Przez poprzedni sezon Vadim działał w teamie Kacpra Pludry, juniora grudziądzan.

Z kolei w 2021 roku w barwach ABRAMCZYK POLONII osiągnął trzecią średnią równą 2,219 pkt/bieg. Tarasenko sprawdził się także w ekstraligowej stawce podczas dwóch turniejów indywidualnych. W bydgoskim Kryterium Asów zajął drugie miejsce, a także zwyciężył w Memoriale im. Edwarda Jancarza w Gorzowie.

🤝 VADIM TARASENKO w #GKM2023!💥28-letni zawodnik, spełniając wszystkie warunki, otrzymał polskie obywatelstwo. Tym…

Posted by GKM Grudziądz S.A. on Friday, January 27, 2023

Piątkowa konferencja przyniosła także informacje o sponsorze tytularnym, którym nadal będzie firma ZOOLESZCZ, a w rozgrywkach PGE Ekstraligi nasz zespół startować będzie pod nazwą ZOOLESZCZ GKM Grudziądz. Jest to firma zajmująca się produkcją akcesoriów dla zwierząt, działająca na rynku już od ponad 100 lat. Nasz partner jest z nami od trzech lat i oferuje wszystko to, co potrzeba dla naszych zwierzaków: obroże, smycze, szelki, pejcze, kagańce, akcesoria dla gryzoni, kotów, wszelkie ozdoby i różne inne gadżety.

Źródło: gkm.grudziadz.pl