Szymon Woźniak z “dziką kartą” na Grand Prix Polski w Gorzowie

Fot. Radosław Kalina

Indywidualny Mistrz Polski z 2017 roku, żużlowiec MOJE BERMUDY STALI Gorzów, Szymon Woźniak otrzymał “dziką kartę” na 5. rundę cyklu FIM Speedway Grand Prix 2022, która odbędzie się 25 czerwca na Stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie. Rolę rezerwowych będą pełnić dwaj klubowi koledzy Woźniaka, Wiktor Jasiński i Oskar Paluch.

Dla Szymona Woźniaka będzie to drugi występ w roli zawodnika z “dziką kartą” w cyklu FIM Speedway Grand Prix. Polak miał już okazję zadebiutować w IMŚ 4 lata temu podczas rundy w Gorzowie Wielkopolskim, która odbyła się 25 sierpnia 2018 roku. Wówczas żużlowiec miejscowej MOJE BERMUDY STALI Gorzów zdobył 8 punktów w 5 biegach (3,1,2,0,2). Jednak było to niewystarczająco, aby uzyskać awans do półfinałów i został sklasyfikowany na 10. miejscu.

Dla wychowanka bydgoskiej Polonii obecny sezon jest dość udany. W rozgrywkach PGE Ekstraligi notuje średnią biegową wynoszącą 2,125 pkt/bieg. To wynik lepszy od niektórych etatowych jeźdźców SGP, takich jak Robert Lambert, Fredrik Lindgren czy Patryk Dudek. Niedawno Woźniak zmagał też z kontuzją, ale powrócił już na tor, a jego występ przeciwko BETARD SPARCIE Wrocław pokazał, iż zawodnik zapomniał o urazie.

Podczas rundy SGP w Gorzowie wystąpi zatem 5 Polaków . W zawodach udział wezmą stali uczestnicy tegorocznego cyklu wyłaniającego najlepszego żużlowca globu: – Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Paweł Przedpełski i Patryk Dudek. Rezerwowymi podczas GP Polski w Gorzowie będą kolejni dwaj klubowi koledzy Woźniaka – Wiktor Jasiński oraz Oskar Paluch.