Sylwetki zagranicznych zawodników U-24 (2) – Jason Edwards

Fot. Jack Cupido

19-letni Brytyjczyk, Jason Edwards w sezonie 2022 będzie reprezentował barwy ZOOLESZCZ GKM Grudziądz. Edwards będzie występował głównie w rozgrywkach Ekstraligi U-24, ale niewykluczone, że dobre występy Brytyjczyka w tej lidze mogą zaowocować wywalczeniem sobie miejsca w pierwszej drużynie.

Początki przygody z żużlem

Jason Edwards ma 19 lat i urodził się 14 września 2002 roku  w Billericay, w Anglii. Ze światem motosportu jest związany od najmłodszych lat. Na początku jeździł na motocrossie, natomiast w wieku 10 lat dołączył do londyńskiej szkółki żużlowej, Hagon Shocks Academy, gdzie po raz pierwszy posmakował jazdy na motocyklu żużlowym. Jak sam twierdzi żużel jest sportem, który uwielbia i interesuje się nim od najmłodszych lat – Żużel jest czymś, co zacząłem oglądać w dzieciństwie. Uwielbiam ten sport – powiedział w rozmowie dla speedwayekstraliga.pl 19-letni Brytyjczyk.

Największe sportowe osiągnięcie

Największym osiągnięciem w dotychczasowej karierze Jasona Edwardsa było zajęcie 2. (2019) i 3. miejsca (2021) w Indywidualnych Mistrzostwach Wielkiej Brytanii do lat 19. Ponadto ważnym dla Edwardsa był udział w Indywidualnych Mistrzostwach Europy do lat 19 w Pardubicach w 2019 roku oraz dwukrotny triumf w rozgrywkach National League (trzeci poziom rozgrywkowy w Wielkiej Brytanii) – Dużym osiągnięciem było zakwalifikowanie się do finału Indywidualnych Mistrzostw Europy do lat 19 oraz dwukrotne zdobycie msitrzostwa w National League – raz z Eastbourne Eagles w 2019 roku i raz Mildenhall w 2021 roku – przyznał w rozmowie dla speedwayekstraliga.pl. 19-letni Brytyjczyk .

Cele na sezon 2022

Celem Jasona Edwardsa na nadchodzący sezon jest jak najczęstsza jazda w wyścigach, zebranie jak największego doświadczenia i wykorzystanie szansy na pokazanie się w rozgrywkach Ekstraligi U-24 w barwach ZOOLESZCZ GKM Grudziądz.

O szanse na wywalczenie sobie pozycji w podstawowym składzie i o opinie na temat swojego podopiecznego spytaliśmy trenera ZOOLESZCZ GKM Grudziądz, Janusza Ślączkę. – Na pewno, jeżeli zawodnicy będą spisywać się dobrze w rozgrywkach Ekstraligi U-24, to niewykluczone, że pojadą i w pierwszych składzie, w meczach PGE Ekstraligi. Bądźmy dobrej myśli, że któryś z tych zawodników dobrze się zaprezentuje i będzie jeździł w pierwszej drużynie – powiedział w rozmowie dla speedwayekstraliga.pl Janusz Ślączka, trener ZOOLESZCZ GKM Grudziądz.

Pozażużlowe pasje

Poza jazdą na żużlu zawodnik grudziądzkiego klubu obecnie pracuje dla swojego głównego sponsora – Hagon Shocks  produkując koła, do czego używa maszyn CNC (z ang. Computerized Numerical Control) i  VMC (z ang. Vertical Machining Center). Edwards uwielbia jeździć na motocrossie, dlatego każdą wolną chwilę wykorzystuje, aby pojeździć na tego rodzaju motocyklach.