Falubaz Zielona Góra zaplanował zgrupowanie. Celem klubu Świnoujście

Fot. Patryk Kowalski
Fot. Patryk Kowalski

Świnoujście będzie w tym roku miejscem przedsezonowego zgrupowania żużlowców Falubazu Zielona Góra. Czwarta drużyna poprzedniego sezonu PGE Ekstraligi nad Bałtykiem trenować będzie przez siedem dni. Początek obozu zaplanowano na 23 lutego.

– W tym roku zdecydowaliśmy się na zmianę lokalizacji zimowego zgrupowania i postawiliśmy na coś nowego. Do tej pory, najbardziej popularnym kierunkiem były góry. My tym razem pojedziemy w przeciwną stronę, bo nad polskie morze – do Świnoujścia. Spędzimy tam siedem bardzo intensywnych dni. Udział w obozie potwierdzili już wszyscy zawodnicy naszej drużyny – powiedział nam Piotr Żyto, trener Falubazu Zielona Góra.

Jak wyglądać będzie tegoroczne zgrupowanie? W planie obozu są przede wszystkim treningi ogólnorozwojowe w terenie oraz na sali gimnastycznej. Nie zabraknie ćwiczeń indywidualnych na siłowni oraz gier zespołowych. Po każdym dniu zajęć drużyna będzie mogła skorzystać z bogatej oferty SPA, która znajduje się w hotelu. Zgrupowanie w Świnoujściu będzie miało także charakter integracyjny. – Przez siedem dni oczywiście nie jesteśmy w stanie zbudować formy naszych zawodników. Dzięki temu zgrupowaniu spędzimy ze sobą trochę czasu, porozmawiamy na różne tematy, zintegrujemy się i lepiej się poznamy. To będzie dla nas ostatni element przygotowań przed wyjazdem na tor – dodał trener zielonogórskiej drużyny.

Źródło: zuzel.falubaz.com