Start sezonu żużlowego w CANAL+

Fot. Marcin Karczewski

Już w najbliższy weekend wystartuje kolejny sezon żużlowy. Kibice przez najbliższe dwa tygodnie będą mogli emocjonować się turniejami indywidualnymi, które płynnie wprowadzą w nowy sezon ligowy. PGE Ekstraliga, 1. Liga oraz 2. Liga Żużlowa swoje rozgrywki zainaugurują 8 oraz 9 kwietnia. Start sezonu żużlowego 2023 można śledzić na sportowych antenach CANAL+ i w serwisie CANAL+online.

Tegoroczny start sezonu żużlowego w Polsce będzie inny niż dotychczas. Nie otworzy go Kryterium Asów, tylko turniej pożegnalny Piotra Protasiewicza, który odbędzie się w najbliższą sobotę na stadionie w Zielonej Górze. Początek o godz. 15:00. Natomiast w niedzielę, 26 marca, kibice speedwaya będą mogli ekscytować się emocjami związanymi z Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda. Start pierwszego biegu zaplanowano na godz. 17:00. W obsadach obu turniejów pojawią się największe gwiazdy, z Bartoszem Zmarzlikiem na czele. Oba turnieje będzie można śledzić w CANAL+ SPORT5 i CANAL+online.

Tydzień później odbędą się kolejne interesujące zawody. Będą to piątkowe Mistrzostwa Polski Par Klubowych, sobotnie PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi im. Zenona Plecha, a także niedzielny mecz o Puchar PZM. W kontekście PGE IMME im. Zenona Plecha będzie to jubileuszowa, bo już dziesiąta, edycja turnieju z udziałem najlepszych zawodników poprzedniego sezonu w PGE Ekstralidze. Na liście startowej znajdują się m.in. Bartosz Zmarzlik, Janusz Kołodziej, Leon Madsen czy Maciej Janowski. Tytułu sprzed roku broni Zmarzlik. Czy Mistrz Świata obroni tytuł w tych zawodach? Przekonamy się już 1 kwietnia. Początek zawodów o godz. 16:30. Transmisja w CANAL+ SPORT5 i CANAL+ online.

Natomiast PGE Ekstraliga, 1. Liga oraz 2. Liga Żużlowa swoje rozgrywki zainaugurują w świąteczny weekend – 8 oraz 9 kwietnia. Tytułu Mistrza Polski broni zespół PLATINUM MOTORU Lublin, który przed zbliżającym się sezonem ściągnął w swoje szeregi Bartosza Zmarzlika. Bardzo silne drużyny udało się też skompletować we Wrocławiu czy Częstochowie. To wszystko sprawia, że nadchodzący sezon zapowiada się niezwykle interesująco. Nie mniej ciekawie będzie na zapleczu PGE Ekstraligi, gdzie kilka zespołów będzie biło się o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. W nadchodzącym sezonie warto będzie też śledzić rozgrywki drugiej ligi, w której startować będą uznane marki, co zwiastuje wiele emocji.

Sobota (25 marca):

Mistrzostwa Piotra Protasiewicza
Godz. 15:00 (studio 14:30, CANAL+SPORT5 / CANAL+online):

  • Prowadzący: Mateusz Kędzierski
  • Goście: Tomasz Gollob, Piotr Protasiewicz
  • Komentarz: Maciej Noskowicz, Krzysztof Cegielski
  • Reporterzy: Robert Sitnicki, Łukasz Benz

Niedziela (26 marca):

XXXIV Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda
Godz. 17:00 (studio 16:30, CANAL+SPORT5 / CANAL+online)

  • Prowadzący: Michał Łopaciński
  • Gość: Tomasz Gollob
  • Komentarz: Mateusz Dziopa, Mirosław Jabłoński
  • Reporterzy: Natalia Pietrucha, Łukasz Benz

Mecze najlepszej żużlowej ligi świata, PGE Ekstraligi, jak również 1. Ligi i 2. Ligi Żużlowej będzie można oglądać na sportowych antenach CANAL+ oraz w CANAL+online. Oprócz rywalizacji w zawodach drużynowych CANAL+ transmituje również wiele turniejów indywidualnych z cyklem CANAL+ online Indywidualne Mistrzostwa Polski na czele. Transmisje można wygodnie obejrzeć także za pośrednictwem serwisu CANAL+online (canalplus.com). Jest to propozycja dla wszystkich, którzy poszukują wygodnego dostępu do rozgrywek sportowych na żywo oraz bogatej oferty seriali, filmów i dokumentów na żądanie.

Źródło: informacja prasowa