Starcie mistrza z beniaminkiem. Kluczowy mecz w Częstochowie – zapowiedź piątkowych spotkań PGE Ekstraligi

Fot. Klaudia Żurawska vel Dziurawiec
Fot. Klaudia Żurawska vel Dziurawiec

PGE Ekstraliga wraca, a przed nami najważniejsza cześć sezonu zasadniczego – walka o play-off i utrzymanie. W piątek kibice zobaczą rywalizację mistrza Polski z beniaminkiem oraz ważne starcie w Częstochowie o dalszą jazdę w sezonie.

Niepokonana w tym sezonie FOGO Unia Leszno zmierzy się z beniaminkiem PGE Ekstraligi. Mistrzowie Polski są już pewni awansu do fazy play-off, a SPEED CAR Motor Lublin walczy o utrzymanie w najlepszej żużlowej lidze świata. Trenerzy obu drużyn nie zdecydowali się na żadne roszady w składach swoich drużyn względem ostatniego ligowego meczu. W pierwszym spotkaniu tych drużyn Mistrzowie Polski wygrali 50:40, a 13 punktów zdobył wówczas Piotr Pawlicki.

26.07, godz. 18:00 FOGO Unia Leszno – SPEED CAR Motor Lublin
LIVE Eleven Sports 1 (studio od 17:45)
Komentatorzy: Piotr Olkowicz, Rafał Dobrucki
Studio: Marcelina Rutkowska
Reporter: Marcin Kuźbicki

Sędzia: Artur Kuśmierz, Komisarz toru: Maciej Głód
Bilety: normalny od 32 zł, ulgowy od 22 zł do kupienia TUTAJ

Jak nie teraz to kiedy? To pytanie zadają sobie kibice GET WELL Toruń. Jeżeli torunianie chcą powalczyć o utrzymanie, to muszą się obudzić i wygrać w Częstochowie. Drużyna forBET Włókniarza Częstochowa również potrzebuje trzech punktów w tym meczu, jeżeli chce się liczyć w walce o play-off. Na SGP Arena spotkają się dwie drużyny, które muszą wygrać, a to zapowiada nam niesamowite emocje na torze. W pierwszym meczu tych drużyn forBET Włókniarz pokonał GET WELL Toruń 51:39. W szeregach zespołu Marka Cieślaka najlepsi byli Leon Madsen i Fredrik Lindgren, którzy zdobyli po 10 punktów. Z kolei w toruńskiej ekipie 15 „oczek” zdobył Chris Holder.

Przed tym meczem Marek Cieślak wrócił do poprzedniego zestawienia swojej drużyny i z juniorami pojedzie Matej Zagar, a Fredrik Lindgren ponownie stworzy duet z Adrianem Miedzińskim. Do składu GET WELL TORUŃ wraca Rune Holta, który poprowadzi pierwszą parę z Nielsem Kristianem Iversenem.

26.07, godz. 20:30 forBET Włókniarz Częstochowa – GET WELL Toruń (1. mecz: 51:39)
LIVE Eleven Sports 1 (studio od 20:15)
Komentatorzy: Michał Korościel, Michał Mitrut
Studio: Anita Mazur
Reporter: Maciej Markowski

Sędzia: Krzysztof Meyze, Komisarz toru: Krzysztof Okupski, Kontroler motocykli: Błażej Demski
Bilety: normalny od 35 zł, ulgowy od 25 zł

W oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata przeprowadzimy relację LIVE, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu. W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki.

Piotr Kaczmarek