Speedway Ekstraliga Camp już od poniedziałku w Toruniu. Będzie transmisja na YouTube PGE Ekstraligi!

Fot. Grzegorz Misiak

– Speedway Ekstraliga Camp to nasz pomysł na impuls dla zagranicznych federacji i pomoc w rozwoju młodych adeptów żużla. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za losy tego sportu na świecie – mówi Michał Sikora, Prezes Polskiego Związku Motorowego. Camp rusza w poniedziałek, PGE Ekstraliga zapowiada transmisje na swoim kanale YouTube z kwalifikacji i zawodów finałowych klas 250 i 500 cc.

Już od poniedziałku na toruńskiej Motoarenie rozpoczną się sesje treningowe na torze, a także sesje zdjęciowe i realizacje wideo, sesje z psychologiem i trenerem rozwojowym / fizjoterapeutą oraz zajęcia z tunerem. Młodzi uczestnicy Speedway Ekstraliga Camp spotkają się także z gwiazdami PGE Ekstraligi, bo w niedzielę obejrzą osobiście z trybun mecz 12. rundy PGE Ekstraligi: FOR NATURE SOLUTIONS Apator Toruń – MOJE BERMUDY Stal Gorzów.

Od 18 lipca licencjonowani zawodnicy z klas 125, 250 oraz 500 cc nie tylko będą mieli okazję do trenowania na toruńskiej Motoarenie, ale także wystąpią w zawodach – wyjaśnia Przemysław Szymkowiak z PGE Ekstraligi.W tym ostatnim przypadku w scenariuszu Campu zaplanowano kwalifikacje i finały. W środę i czwartek – odpowiednio 20 i 21 lipca – na kanale YouTube PGE Ekstraligi transmitowane będą zawody w klasach 250 i 500 cc z angielskim komentarzem – podkreśla. – Od najbliższego piątku do niedzieli będziemy publikowali listy uczestników zawodów w klasach 125, 250 i 500 cc. Speedway Ekstraliga Camp wchodzi w końcową fazę przygotowań. Jesteśmy bardzo zadowoleni z zainteresowania wśród federacji. Są na liście uczestników naprawdę ciekawi młodzi żużlowcy, nie zabraknie dziewcząt, a także zawodników, których ojców wszyscy pamiętamy z torów żużlowych – dodaje.

Przypomnijmy, że na Speedway Ekstraliga Camp odbędzie się m.in. testowanie motocykli elektrycznych (podczas ostatniego dnia wydarzenia). PGE Ekstraliga zapowiada też obszerne podsumowania wideo z poszczególnych dni treningowych.

Wkrótce kolejne informacje dotyczące przebiegu poszczególnych dni treningowych i dni zawodów. Speedway Ekstraliga Camp będzie dostępny dla kibiców każdego dnia.