SPEED CAR Motor Lublin uruchomił “Klub 100”

Na trzy tygodnie przed inauguracją sezonu SPEED CAR Motor Lublin ogłosił nowy projekt – “Klub 100”. Dzięki temu drużyna ma uzyskać wsparcie finansowe płynące z lubelskich firm i przedsiębiorstw. Z kolei zespół czeka na rozpoczęcie rozgrywek PGE Ekstraligi. Pierwszy mecz lublinianie rozegrają na własnym stadionie 7 kwietnia. Przeciwnikiem będzie MRGARDEN GKM Grudziądz (godz. 19:00, transmisja TV w nSport+).

Konferencja prasowa zapoczątkowująca działanie “Klubu 100” odbyła się z udziałem Marszałka Województwa Lubelskiego – Jarosława Stawarskiego, Prezydenta Miasta Lublin – Krzysztofa Żuka, Prezesa Lubelskiego Forum Pracodawców – Zbigniewa Michalaka, a także wiceprezesa SPEED CAR Motoru Lubin Piotra Więckowskiego. 

Celem “Klubu 100” jest zrzeszanie osób i firm, które będą wspierały drużynę w walce w PGE Ekstralidze. Aby lubelski klub mógł na dłużej zagościć w najlepszej żużlowej lidze świata, potrzebuje wsparcia, które zapewnić ma ten projekt. Marszałek województwa lubelskiego na konferencji podkreślał, że SPEED CAR Motor Lublin dumnie reprezentuje nie tylko miasto, a także województwo lubelskie, dlatego jest wart wspierania. Miasto przyczynia się do rozwoju klubu, poprzez dofinansowanie w kwocie 4 milionów złotych, a także bezpłatne przekazanie stadionu na czas rozgrywek sportowych i treningów oraz modernizację tego obiektu.

Na ten moment do “Klubu 100” dołączyło ok. 50 firm. Inicjatorzy tego projektu są otwarci na nowe propozycje i nie ograniczają się do liczby osób lub firm przynależnych do tego projektu.

Karolina Szpringer