Rozpoczynamy rundę rewanżową i walkę o bonusy (zapowiedź #LESGRU i #OSTGOR)

Fot. Łukasz Trzeszczkowski

To będzie swoiste sportowe déjà vu, bo jak inaczej można określić, że widzi się ponownie coś, co widziało się stosunkowo niedawno. Można też, powiedzieć po prostu, że rozpoczynamy rundę rewanżową PGE Ekstraligi w sezonie 2022! Transmisja z meczów w Lesznie i Ostrowie LIVE w ELEVEN SPORTS 1 i CANAL+ Online.

Rewanżowe ściganie rozpocznie się od emocji w Lesznie, gdzie gospodarze będą chcieli wziąć rewanż za niedzielną, nieco zaskakującą, porażkę w Grudziądzu. Ze zrozumiałych względów, obie ekipy przystąpią do tego meczu osłabione brakiem swoich liderów w postaci Nickiego Pedersena i Piotra Pawlickiego, którzy rozpoczynają leczenie i rehabilitację po fatalnym w skutkach karambolu.

Leszczynianie mają do odrobienia 10-punktową stratę, co w obliczu nienajlepszej postawy ich stranieri w Grudziądzu, może być wyzwaniem. Na korzyść gospodarzy przemawia fakt, że w poprzednich latach pewnie pokonywali rywali na własnym obiekcie (56:34 w roku 2021, 60:30 w 2020, 52:38 w 2019). Statystyki przemawiają zatem za podopiecznymi Piotra Barona.

10.06, godz. 18:00 FOGO UNIA Leszno – ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
LIVE ELEVEN SPORTS 1 / CANAL+ Online (studio od godz. 17:30)
Studio: Anita Mazur, Rafał Dobrucki
Komentarz: Marcin Musiał, Marcin Kuźbicki
Reporter: Maciej Markowski

Sędzia: Michał Sasień
Komisarz toru: Tomasz Walczak

Tydzień czasu to stosunkowo krótki czas trwania, jednak potrafi się jednak wydarzyć bardzo dużo. Przekonali się o tym zawodnicy, działacze i kibice MOJE BERMUDY STALI Gorzów. W przestrzeni publicznej pojawiały się wątpliwości, czy gorzowianie przystąpią do piątkowego meczu w Ostrowie Wielkopolskim. Czarny scenariusz się jednak nie ziścił – gorzowianie przekazali informacje, że przygotowują się do PGE Ekstraligi oraz rundy FIM SGP. Goście będą bronić 20-punktowej przewagi wywalczonej tydzień temu na stadionie im. Edwarda Jancarza.

Po raz ostatni obie drużyny rywalizowały w Ostrowie 13 października 2019 roku w meczu barażowym. Zwycięsko z tego pojedynku wyszła wtedy ekipa Stanisława Chomskiego, która wygrała 57:33, a w dwumeczu 117:63. Na najwyższym szczeblu rozgrywkowym z kolei obie ekipy spotkały się niemal 24 lata temu, 2 sierpnia 1998. Goście wygrali wówczas 59:31. Najskuteczniejszym zawodnikiem gorzowian był Tony Rickardsson, zdobywca 15 punktów. W drużynie gospodarzy najlepiej punktował Przemysław Tajchert, który przy swoim nazwisku zapisał 9 punktów.

10.06, godz. 20:30 ARGED MALESA Ostrów Wlkp. – MOJE BERMUDY STAL Gorzów
LIVE ELEVEN SPORTS 1 / CANAL+ Online (studio od godz. 20:00)
Studio: Joanna Cedrych, Adrian Gomólski
Komentarz: Michał Korościel, Tobiasz Musielak
Reporter: Tomasz Lorek

Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Michał Wojaczek

Tomasz Kania