Rohan Tungate gościem w RM SOLAR Falubazie Zielona Góra

Fot. Michał Szmyd
Fot. Michał Szmyd

Rohan Tungate to kolejny zawodnik, który dołącza do kadry RM SOLAR Falubazu Zielona Góra na sezon 2020 na zasadzie “gościa”. Australijczyk to aktualnie lider pierwszoligowego Orła Łódź i trzeci zawodnik eWinner 1. Ligi Żużlowej.

Do zespołu dołącza kolejny z zawodników, który prezentuje się bardzo dobrze na pierwszoligowych torach. Cieszymy się, że Rohan zdecydował się reprezentować RM SOLAR Falubaz Zielona Góra. To żużlowiec o bardzo ciekawej charakterystyce, niezwykle waleczny na torze. Dla niego nie ma przegranych biegów. Liczymy na pomoc Australijczyka w najważniejszych meczach tego sezonu – powiedział Piotr Żyto dla zuzel.falubaz.com.

Rohan Tungate to najskuteczniejszy żużlowiec pierwszoligowego Orła Łódź. W dotychczasowych spotkaniach zdobył 94 punkty. Na torze w Łodzi Australijczyk może pochwalić się rewelacyjną średnią na poziomie 2,833 punktu. Niewiele słabiej Rohan spisuje się na wyjazdach, gdzie średnio w biegu zdobywa 2,27 punktu.

Cieszę się, że dołączam do zielonogórskiej drużyny. RM SOLAR Falubaz to jeden z najbardziej utytułowanych i najbardziej znanych klubów żużlowych na świecie. Jazda w jego barwach będzie dla mnie przyjemnością. Jestem świadomy tego, że przed zielonogórską drużyną najważniejsze mecze sezonu. Zrobię wszystko co w mojej mocy, aby od samego początku być silnym punktem zespołu – powiedział Tungate.

Źródło: zuzel.falubaz.com