Przedsezonowe sukcesy, ambitne plany na 2023 rok – przegląd 1. LŻ i 2. LŻ

Święta Bożego Narodzenia już za nami, zawodnicy wracają do przygotowań, które wchodzą w decydujące etapy. Adam Ellis zdobył mistrzostwo. Trwa także o głosowaniu w 88. Plebiscycie Przeglądu Sportowego na Najlepszego Polskiego Sportowca Roku. 

Aby Bartosz Zmarzlik, mógł cieszyć się z kolejnego triumfu w Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Roku, potrzebuje głosów. Do końca głosowania pozostał niespełna tydzień.

Dzień dobry 👋 Bartosz Zmarzlik #95 wciąż czeka na Wasze głosy w 8️⃣8️⃣. Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski…

Posted by EWINNER 1. Liga on Friday, December 30, 2022

O poświąteczne nastroje swoich kibiców, spytał się beniaminek rozgrywek, SPECHOUSE PSŻ Poznań, który zachęcał do aktywności pod swoim postem.  

Ho Ho Ho❗Jak tam Gwiazdor⁉️🎅🏻Pochwalcie się w komentarzach pod postem, jakie żużlowe prezenty…

Posted by PSŻ Poznań on Sunday, December 25, 2022

Drużyna H.SKRZYDLEWSKA ORZEŁ Łódź, w istnie szampańskich nastrojach przygotowuje się do powitania nowego roku, publikując archiwalne zdjęcie.

Sylwester zbliża się wielkimi krokami 🫢🎉

Posted by KŻ Orzeł Łódź on Thursday, December 29, 2022

Poznaliśmy również skład Żużlowej Reprezentacji Polski. Wśród niej znalazł się reprezentant 1. ligowej ABRAMCZYK POLONII Bydgoszcz, Wiktor Przyjemski.

ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk, ogłosiło współpracę z Akademią Sportu Wybrzeże, przy której działać ma młodzieżowa szkoła żużlowa. Już teraz klub zaprasza chłopców w wieku 12-14 lat, chcących spróbować swoich sił na żużlu, którzy po rozmowach i odpowiednich badaniach zostaną zakwalifikowani do przygotowań, by w przyszłości zacząć trenować na torze.

Z szacunku do historii – tworzyć przyszłość☺️Od sezonu 2023 na gdańskim mini torze szkoleniem dzieci i młodzieży zajmować się będzie nasza Akademia☺️🙌🏻 Dzięki osiągniętemu porozumieniu z Wybrzeże Gdańsk będziemy współpracować, aby w naszym mieście doczekać się kolejnych wychowanków Wybrzeża, którzy reprezentować będą czerwono-biało-niebieskie barwy.🔴⚪️🔵

Posted by Akademia Sportu Wybrzeże on Friday, December 23, 2022

Rohan Tungate, zawodnik STELMET FALUBAZU Zielona Góra, zwyciężył w turnieju Boxing Day Spectacular w Kurri Kurri w Australii. Zdobył 13 punktów, a następnie wygrał 2 biegi finałowe. 

ROHAN TUNGATE wygrywa turniej Boxing Day Spectacular w Kurri Kurri w Australii 🙂 Rohan zdobył 13 punktów w fazie…

Posted by Falubaz Zielona Góra on Monday, December 26, 2022

Adam Ellis, zawodnik OK BEDMET KOLEJARZ OPOLE, został mistrzem Oceanii. W biegu finałowym pokonał m.in. Taia Woffindena oraz Jasona Doyle’a

𝗢𝗖𝗘𝗔𝗡𝗜𝗔 𝗖𝗛𝗔𝗠𝗣! 🇦🇺🏆Adam Ellis wins the 2022 Oceania Championship ahead of former World Champions Jason Doyle and Tai Woffinden.🔴 Doyle🔵 Ellis⚪️ Sedgmen🟡 WoffindenAwesome stuff, Adam Ellis #299 👊🎥 Gillman Speedway🐯 #sheffieldissuper | #britishspeedway

Posted by Sheffield Speedway on Wednesday, December 28, 2022

Drużyna AFORTI STARTU GNIEZNO, poinformowała o rozpoczęciu sprzedaży karnetów na sezon 2023. W sprzedaży są również dostępne kalendarze na nowy rok.

Karnety na sezon 2023 dostępne! Na ile spotkań będą ważne? ➡️ W przypadku sześciozespołowej II ligi karnety będą…

Posted by Start Gniezno on Thursday, December 29, 2022

Łukasz Kolski