Pojedynek na szczycie na koniec 13. rundy (zapowiedź #GORLES i #CZELUB)

Fot. Patryk Kowalski

Pojedynek drużyn z Gorzowa oraz Leszna i absolutna wisienka na torcie – starcie lidera z wiceliderem tabeli PGE Ekstraligi zamknie zmagania w ramach 13. rundy tegorocznego sezonu. O ile żużlowcom MOTORU Lublin już nic nie odbierze wygranej w rundzie zasadniczej, o tyle np. leszczynianie wciąż mają o co walczyć w kontekście miejsca w tabeli. Spotkania LIVE w CANAL+ SPORT 5 i CANAL+ Online.

To właśnie podopieczni Piotra Barona wyjadą na tor jako pierwsi, występując w roli gościa na torze w Gorzowie. Żużlowcy z Leszna będą bronić bardzo skromnej, bo dwupunktowej przewagi wywalczonej na własnym torze 17 kwietnia. Obie drużyny w ostatnich meczach mogą „pochwalić się” taką samą formą. Zarówno leszczynianie, jak i gorzowianie na przestrzeni minionych trzech kolejek raz zjeżdżali z toru z tarczą, a dwa razy musieli przełknąć gorycz porażki.

W ujęciu „historycznym”, na przestrzeni ostatnich 5 lat, więcej powodów do optymizmu mają gospodarze, którzy w analizowanym okresie ulegli FOGO UNII na stadionie im. Edwarda Jancarza tylko raz (w 2020 roku, w stosunku 41:49). Pozostałe mecze kończyły się ich zwycięstwami (2021, 2019, 2017) lub remisem (2018). Jeżeli szukać analogii, to można zauważyć, że leszczynianie korzystne dla siebie wyniki notowali w latach „parzystych”, więc być może w tym aspekcie kibice i zawodnicy mogą upatrywać szansy na zadowalający wynik.

24.07, godz. 16:30  MOJE BERMUDY STAL Gorzów – FOGO UNIA Leszno
1. mecz: 44:46
LIVE w CANAL+ SPORT 5 / CANAL+ Online
Studio:
Michał Łopaciński, Krzysztof Cegielski
Komentarz: Tomasz Dryła, Wojciech Dankiewicz
Reporter: Łukasz Benz

Sędzia: Michał Sasień
Komisarz toru: Maciej Głód

Potyczka gorzowsko-leszczyńska będzie preludium do tego, co czeka kibiców wieczorem. Na scenie pojawią się aktorzy widowiska głównego, którzy (wszyscy mamy taką nadzieję) zagrają role życia. Starcie liderów tabeli, dwóch najskuteczniejszych drużyn tego sezonu. Czy trzeba jeszcze dodatkowej zachęty, aby w niedzielny wieczór zasiąść na trybunach/przed telewizorem?

Goście przyjeżdżają do Częstochowy z poczuciem dobrze odrobionego zadania domowego do tej pory oraz z czteropunktową zaliczką z pierwszego meczu. Wypracowana na przestrzeni całego sezonu przewaga daje im komfort, którego zazdrościć im mogą wszystkie pozostałe drużyny. Nie można jednak zakładać, że goście potraktują ten mecz ulgowo. Na korzyść gospodarzy z kolei przemawia statystyka w postaci dwóch zdecydowanych zwycięstw w trzech ostatnich latach (56:34 w 2021 roku, 52:38 w 2019). Czy zatem lublinianie potwierdzą swoją ligową dominację w tym sezonie?

24.07, godz. 19:15 ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa – MOTOR Lublin
1. mecz: 43:47
LIVE w CANAL+ SPORT 5 / CANAL+ Online

Studio: Marcin Majewski, Marek Cieślak
Komentarz: Maciej Noskowicz, Patryk Malitowski
Reporter: Mateusz Kędzierski

Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Tomasz Walczak

Tomasz Kania