Pobór krwi w Toruniu

Klub Sportowy Toruń UNIBAX S.A., Polski Czerwony Krzyż oraz Enea Ekstraliga zachęcają kibiców do oddania krwi przy okazji zaplanowanego na 10 sierpnia meczu Unibax Toruń – SPAR Falubaz Zielona Góra. Akcja rozpocznie się na przed trybuną główną MotoAreny – w specjalnym autobusie – od godziny 12.00 (mecz zacznie się o 16.30).

Dla krwiodawców przygotowano specjalne nagrody. Unibax Toruń przekazał 5 biletów normalnych na zawody z Falubazem, które otrzymają pierwsi krwiodawcy. Enea Ekstraliga każdemu dawcy przekaże na miejscu okolicznościową kartę pocztową ze zdjęciem australijskiego zawodnika, Darcy Warda.

Pamiętajmy, że krew jest darem życia. Nie można zgromadzić jej na zapas, ponieważ trwałość pełnej krwi wynosi tylko 42 dni. W okresie wakacji zapasy krwi kończą się, ponieważ nie działają wtedy uczniowskie kluby krwiodawców. Mecz żużlowy to idealna okazja do tego, aby oddać krew. Mogą to uczynić wszyscy pełnoletni kibice. – Zachęcamy do uczestnictwa w akcji. To bardzo ważne, aby kibice żużlowi wykorzystali swój niesamowity potencjał i pomogli osobom potrzebującym – mówi Tomasz Kaczyński, prezes klubu z Torunia.

W okresie wakacyjnym zapasy krwi gromadzonej w bankach spadają nawet o 50 procent. W związku z tym trwa akcja Enea Ekstraligi i Polskiego Czerwonego Krzyża, której celem jest pobór krwi na meczach żużlowych.