Pierwszy sparing w sezonie 2021 dla ABRAMCZYK POLONII Bydgoszcz

Fot. Łukasz Trzeszczkowski
Fot. Łukasz Trzeszczkowski

Za nami pierwszy sparing w sezonie 2021. Mimo braku trzech zawodników z drużyny EWINNER APATORA Toruń, Abramczyk Polonia Bydgoszcz pokonała na własnym torze beniaminka PGE Ekstraligi 49:41. Najskuteczniejsi w obu zespołach byli David Bellego (13 w 5 startach) i Robert Lambert (9 w 5 startach).

Ostatnie ligowe spotkanie pomiędzy ABRAMCZYK POLONIĄ, a EWINNER APATOREM na torze w Bydgoszczy zakończyło się wysoką wygraną przyjezdnego klubu – 55:35 W meczu rewanżowym na MotoArenie w Toruniu, gospodarze znów byli górą , odnotowując wygraną  54:36. Jednak w pierwszym sparingu w sezonie 2021 to bydgoszczanie okazali się górą.

Pierwsza gonitwa to spora dawka emocji. Vadim Tarasenko już po starcie był liderem wyścigu, dwa oczka dowiózł także Grzegorz Zengota, zostawiając za plecami Roberta Lamberta i Pawła Przedpełskiego. W biegu 4. doszło do upadku Karola Żupińskiego, w powtórce upadek zaliczył także Mateusz Błażykowski. Ostatecznie w trzecim podejściu pierwszy metę przekroczył Andreas Lyager, za nim Żupiński i Krzysztof Lewandowski.

Druga seria startów należała do ekipy gości. Już w biegu 5. Karol Żupiński zaprezentował swoją świetną formę, dowożąc za swoimi plecami Tarasenkę i Roberta Lamberta. W drugim wyścigu tej serii, Paweł Przedpełski dowiózł do mety trzy “oczka”, zapisując na swoim koncie pierwsze tego dnia punkty. Zwycięzcą w tej odsłonie sparingu był również Grzegorz Zengota.

Trzecia część zawodów to zwycięstwo Roberta Lamberta, ale ciekawą walkę o punkty stoczyli David Bellego i Krzysztof Lewandowski. Po pierwszym okrążeniu młody Polak wyprzedził zawodnika gospodarzy, ale długo nie mógł się cieszyć z takiej sytuacji, bo ostatecznie Francuz wywalczył dwa oczka. W tej serii startów skutecznie trzy punkty dowieźli jeszcze Lyager i Tarasenko.

Czwarta seria startów rozpoczęła się pewnym zwycięstwem gospodarzy. W wyścigu 12. doszło do zmiany – Dimitri Berge zastąpił Tarasenkę. Francuz już po wyjściu z pierwszego łuku wysunął się na prowadzenie i do końca odpierał ataki Tobiasza Musielaka. Ostatnia gonitwa przed wyścigami nominowanymi to znakomita jazda Bellego, który powalczył z Lambertem o trzy punkty. Przed biegami nominowanymi klub z Bydgoszczy prowadził 41:37.

W biegu 14. gospodarze błyszczeli świetną dyspozycją, nie mając większych problemów, by dowieźć pewną wygraną. W ostatnim wyścigu Robert Lambert zaliczył świetny start, lecz to David Bellego wyszedł z pojedynku z Brytyjczykiem zwycięsko.

Abramczyk Polonia Bydgoszcz – 49 pkt
9. Grzegorz Zengota – 8+2
10. Andreas Lyager – 9
11. Vadin Tarasenko – 8
12. Adrian Gała – 6+1
13. David Bellego – 13
14. Mateusz Błażykowski – 0
15. Nikodem Bartoch – 2
16. Brayden McGuinness – 0
17. Dimitri Berge – 3

eWinner Apator Toruń – 41 pkt
1. Paweł Przedpełski – 6
2. Tobiasz Musielak – 6
3. Robert Lambert – 9
4. Brak zawodnika
5. Adrian Miedziński – 7+3
6. Karol Żupiński – 8
7. Krzysztof Lewandowski – 5+2

Julia Pożarlik