PGE IMME im. Z. Plecha: trzecie podejście Miśkowiaka z sukcesem?

Fot. Marcin Karczewski

“Do trzech razy sztuka” – mówi znane polskie powiedzenie, sugerujące, iż trzecia próba będzie właśnie tą udaną. Tak może być w przypadku tegorocznego startu Jakuba Miśkowiaka w PGE IMME im. Zenona Plecha. Do tej pory zawodnik częstochowskiego WŁÓKNIARZA najwyższe miejsce imprezie wywalczył w 2021 roku.

Wtedy też debiutował w PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi im. Zenona Plecha. W części zasadniczej turnieju zaprezentował się z bardzo dobrej strony i zdobył 10 punktów. Nie wyszło w półfinale, gdzie musiał uznać wyższość i doświadczenie Nickiego Pedersena i Artema Laguty.

Obsada zawodów jest zbyt mocna, by oczekiwać że Jakub Miśkowiak skończy w okolicach podium. Przewiduję, że znajdzie się w drugiej połowie stawki, czyli między 9. i 16. miejscem – powiedział Michał Mitrut, dziennikarz CANAL+.

Jakub Miśkowiak, ostatni sezon może zaliczyć do udanych. Jako junior wykręcił 18. średnią biegopunktową w całej stawce zawodników PGE Ekstraligi (1,860), będąc jednocześnie najlepszym spośród młodzieżowców, dzięki czemu otrzymał tegoroczną przepustkę na toruńskie zawody.

Jakub skończył wiek juniora, więc teraz nie będzie mógł liczyć na “rozgrzewkowy” wyścig na otwarcie meczu. Znając jego ambicje, będzie chciał czegoś więcej, niż tylko wygrywania ze swoimi odpowiednikami z pozycji U24. To perfekcjonista, który gwarantuje świetne przygotowanie fizyczne i sprzętowe. Da sobie radę, ale tak jak w 2022, zaliczy nieudany początek – ocenił nasz rozmówca.

Jego mocną stroną jest świetny start, który zawdzięcza stalowym nerwom pod taśmą startową. To chłopak, który umie się wyłączyć od otaczającego go zgiełku. Doskonale startuje z pól wewnętrznych. Musi jednak poprawić jazdę na trasie. Nie jest problemem to, że rzadko wyprzedza. Większym jest to, że sam jest często wyprzedzany. Rywale muszą poczuć, że stał się twardszym i bezkompromisowym żużlowcem – zakończył Michał Mitrut.

Wyniki Jakuba Miśkowiaka w PGE IMME:

  • 2021: 7. miejsce – 11 pkt (2,3,2,1,2,1)
  • 2022: 13. miejsce – 5 pkt (1,0,0,2,2)

PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi im. Zenona Plecha zaplanowane są na 1 kwietnia w Toruniu. Początek zawodów o godz. 16:30. Bilety dostępne są na stronie https://kstorun.kupbilety.pl/

Rafał Martuszewski