PGE Ekstraliga: zwycięstwo FOR NATURE SOLUTIONS APATORA na wagę 3 punktów

Fot. Zuzanna Kloskowska

W drugim niedzielnym meczu 9. rundy PGE Ekstraligi, torunianie pewnie pokonali mocno osłabioną drużynę z Leszna 53:37. Gospodarze zdobyli także punkt bonusowy (96:84). Rajderem meczu został Jaimon Lidsey.

Pierwsza seria startów rozpoczęła się od 4:2 dla leszczynian. Jednak już w drugim biegu, juniorzy gospodarzy odrobili straty. W 3. wyścigu na prowadzenie wyszedł Patryk Dudek, a o drugą pozycje walczył Jason Doyle z Pawłem Przedpełskim, ostatecznie górą okazała się zawodnik gospodarzy. Natomiast 4. gonitwa zakończyła się podwójnym zwycięstwem torunian. Po pierwszej serii startów FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń prowadził z FOGO UNIĄ Leszno 16:8.

Tuż po równaniu toru drużyna gości rozpoczęła drugą serię od dwóch podwójnych zwycięstw. Jednak już w kolejnym biegu to gospodarze wyszli na 5:1 i po 7 biegach prowadzili 23:19.

Trzecia seria startów rozpoczęła się od dwóch remisów. Natomiast w 10. biegu gospodarze wyszli na podwójne prowadzenie. W kolejnej gonitwie leszczynianie zastosowali rezerwę taktyczną, dzięki której udało im się wygrać 4:2. Tuż przed biegami nominowanymi torunianie wyszli zwycięsko 4:2 oraz 5:1 co zapewniło im zwycięstwo meczowe.

Biegi nominowane rozpoczęły się od podwójnego zwycięstwa gospodarzy. Natomiast w ostatni biegu można było zobaczyć zaciętą walkę z której zwycięsko wyszedł Jason Doyle pokonując Patryka Dudka oraz Roberta Lamberta.

Najskuteczniejszymi zawodnikami gospodarzy okazali się Patryk Dudek zdobywając 14 punktów i bonus oraz Robert Lambert z dorobkiem 13 punktów i 2 bonusów. Natomiast po stronie gości najlepiej spisał się Jason Doyle z 17 punktami oraz Jaimon Lidsey z 11 punktami i 2 bonusami.

Relacja z meczu w Toruniu TUTAJ

Paula Pacyga