PGE Ekstraliga: Wyrównany rewanż w Częstochowie. Martin Vaculik rekordzistą toru

Fot. Zuzanna Kloskowska
Fot. Zuzanna Kloskowska

W meczu kończącym piątkowe zmagania 9. rundy PGE Ekstraligi, RM SOLAR Falubaz Zielona Góra pokonał na wyjeździe ELTROX Włókniarza Częstochowa 47:43. Punkt bonusowy został jednak na Arenie zielona-energia.com (102:78). Rajderem Meczu i najlepiej punktującym zawodnikiem został Martin Vaculik (14 pkt).

Pierwsza seria zawodów, jak i druga zakończyła się pozytywnym wynikiem dla drużyny gości. Jednak w 10. i 11. biegu gospodarze przerwali zła passę i przywieźli podwójne 5:1, które pozwoliło im na odbudowanie wyniku i nadzieje na końcową wygraną. RM SOLAR Falubaz Zielona Góra nie dał za wygrana i odpłacił się zespołowi z Częstochowy.

W 12. biegu trener Piotr Żyto zdecydował się na rezerwę zwykłą – za Matusza Tondera na torze pojawił się Damian Pawliczak. Niestety młodzieżowcowi nie udało się odjechać biegu. Zaraz po zwolnieniu taśmy junior upadł na tor, za co otrzymał ostrzeżenie i wykluczenie. Do najlepszych biegów spotkania można śmiało zaliczyć bieg 4., w którym Norbert Krakowiak stoczył świetną walkę z Jasonem Doylem oraz ostatni bieg, w którym Martin Vaculik do końca gonił. W 14. biegu doszło do bardzo źle wyglądającego upadku Piotra Protasiewicza, który na szczęście zakończył się na strachu i bez konieczności wyjazdu karetki na tor. Upadek kapitana spowodowany był przez zawodnika ELTROX Włókniarza, Rune Holty. Żużlowiec otrzymał za to żółta kartkę i wykluczenie.

Prawie bezbłędnie zaprezentował się Martin Vaculik, który dla drużyny gości zdobył 14 punktów i obecnie jest również rekordzistą toru w Częstochowie (62.16). Do kompletu zabrakło mu punktu w ostatnim biegu, w którym stoczył zaciętą walkę z Leonem Madsenem. Ostatecznie lepszy okazał się zawodnik Duńczyk. Słabszy wynik zaliczył Michael Jepsen Jensen, który na 5 biegów przywiózł 5 punktów. W przypadku Częstochowskiej drużyny świetny występ zaliczył Leon Madsen, który przywiózł 14 punktów w sześciu biegach. Bardzo niesatysfakcjonujący wynik uzyskał Jason Doyle, który w czterech biegach wykręcił jedynie 2 punkty.

Relacja z meczu TUTAJ.

Nikola Łączka