PGE Ekstraliga: Wyrównana walka pod koniec! Inauguracja sezonu 2022 dla FOGO UNII Leszno

Fot. Patryk Kowalski

Sezon 2022 rozpoczął się w Częstochowie. Zespół pod wodzą Piotra Barona pokonał ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA Częstochowa 46:44. Nie było to jednak takie proste, gdyż gospodarze stawiali spory opór. FOGO UNIA Leszno wyjechała z Częstochowy z wygraną, dzięki Jasonowi Doyle’owi, który przywiózł ważne 2 punkty.

Mecz inauguracyjny rozpoczął się od wyniku 4:2 dla ekipy Piotra Barona. Na pierwszym łuku ostatniego okrążenia upadł Kacper Woryna, lecz wstał o własnych siłach i udał się do parku maszyn. Pierwsze 2 “oczka” w PGE Ekstralidze zdobył Hubert Jabłoński w biegu juniorskim. Pierwszą serię startów zamknęła sensacyjna wygrana 16-latka z FOGO UNII, który kapitalnie ze startu założył rywali i pewnie pomknął po zwycięstwo.

Woryna, po nieudanym pierwszym biegu, szybko się zreflektował, wygrywając w 5. wyścigu. Kolejny start to mijanki Jasona Doyle’a i Fredrika Lindgrena, lecz Australijczyk musiał uznać wyższość Szweda. Pierwsze zwycięstwo w najlepszej żużlowej lidze świata zaliczył David Bellego. Francuski żużlowiec ogólnie w trzech startach zanotował przy swoim nazwisku 5 pkt.

Walka na łokcie w 9. biegu między Doylem i Madsenem. Górą Duńczyk, który pokonał Australijczyka i wyrwał mu 2 “oczka”. Zwyciężył Janusz Kołodziej. Do 13. wyścigu goście prowadzili dwoma punktami, lecz przed biegami nominowanymi sytuacja się zmieniła i FOGO UNIA Leszno powiększyła swój dorobek punktowy do 42.

Biegi nominowane to pokaz sił Leona Madsena, który fenomenalnym atakiem na ostatnich metrach pokonał Piotra Pawlickiego i w ostatniej chwili wyrwał zwycięstwo zawodnikowi leszczyńskiej FOGO UNII. Bohaterem spotkania dla gości został jednak Jason Doyle, który swoimi dwoma punktami zagwarantował zwycięstwo leszczynianom.

Pełna relacja z meczu dostępna jest TUTAJ

Paulina Wiśniewska