PGE Ekstraliga: Wyjątkowa kolejka. Wszystkie oczy zwrócone na Lublin

Fot. Przemysław Gąbka
Fot. Przemysław Gąbka

Tylko jeden mecz PGE Ekstraligi zobaczą kibice w ten weekend. Niedawny przypadek wykrycia koronawirusa u jednej z osób z obsługi meczowej w Rybniku zahamował żużlowe rozgrywki najlepszej żużlowej ligi świata, ale mamy nadzieję, że niedługo wrócimy z pełną mocą.

– Nie ma mowy o żadnej nadgorliwości. Zresztą możemy mówić o szczęściu, bo gdyby taka sytuacja wydarzyła się kilka tygodni wcześniej, to wszyscy żużlowcy trafiliby na przymusową kwarantannę i byliby kontrolowani przez policję oraz sanepid. Teraz zalecenia się zmieniły i izolacja w zupełności wystarcza – powiedział w jednym z wywiadów Piotr Stencel (Koordynator Sanitarny PZM).

Spotkania w Rybniku i Lesznie zostały odwołane, a mecz w Gorzowie został wcześniej przełożony, bo na stadionie im. Edwarda Jancarza nadal nie została naprawiona rozdzielnia elektryczna. Tak więc wszystkie żużlowe oczy będą zwrócone na Lublin, ale mamy nadzieję, że ten „rodzynek” dostarczy nam wielu emocji.

Robert Kempiński zamieszał w układzie par grudziądzkiej drużyny. Seniorzy muszą się przyzwyczaić do nowych numerów startowych, a do formacji juniorskiej wrócił Marcin Turowski, który w meczowym zestawieniu zastąpił Denisa Zielińskiego. Duża zmiana u gospodarzy, bo do składu wrócił Paweł Miesiąc, a nie ma Jakuba Jamroga.

– Nadal nie wiadomo kto pojedzie. Jedno jest tylko pewne, jednego z nich na pewno nie będzie. Przypominam, że możemy zrobić zmianę przed meczem, a przed nami treningi, które dadzą odpowiedź na kogo postawimy. Nie jest w żadnym wypadku nic przesądzone, czy pojedzie Paweł czy Jakub – powiedział w Przeglądzie Sportowym, Jacek Ziółkowski, menedżer Motoru Lublin.

Motor Lublin po zwycięstwie w Częstochowie wskoczył na trzecie miejsce w tabeli i ma na koncie już 6 punktów. W MRGARDEN GKM Grudziądz lekka nerwowość, bo w tym sezonie miał być play-off, a na razie drużyna ma na koncie tylko jedno zwycięstwo i walka o czwórkę lekko się oddala.

17.07, godz. 20:30 Motor Lublin – MRGARDEN GKM Grudziądz
LIVE Eleven Sports 1 (studio od 20:00)
Studio: Anita Mazur, Rafał Dobrucki
Komentarz: Michał Korościel, Piotr Olkowicz
Reporter: Marcin Kuźbicki

Sędzia: Remigiusz Substyk, Komisarz toru: Jacek Woźniak

Relację ze spotkania będzie można śledzić w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu.

W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki. Podczas tegorocznych zmagań będzie można włączyć się także do nowej zabawy „Komu kibicujesz?” i pokazać swoje zaangażowanie w ramach dopingu dla konkretnej drużyny. Atrakcja ta rozpocznie się w momencie startu każdego meczu PGE Ekstraligi, a zakończy po ostatnim biegu.

Blisko 27.000 wirtualnych drużyn zostało zgłoszonych do gry Eliga Manager. Nie masz jeszcze swojej drużyny? Do wzięcia udziału w zabawie wystarczy posiadać aplikację PGE Ekstraligi, która dostępna jest w Google Play oraz App Store.

Piotr Kaczmarek