PGE Ekstraliga: MOTOR Lublin triumfował w Lesznie

Fot. Zuzanna Kloskowska

Podopieczni Macieja Kuciapy zakończyli pierwszy ćwierćfinał z FOGO UNIĄ Leszno z ośmiopunktową przewagą. Kapitalne widowisko zakończyło się wynikiem 41:49, a Rajderem spotkania został Dominik Kubera (13+1 w 6 startach).

MOTOR Lublin mecz rozpoczął z wysokiego “C”. Goście wygrali biegowo 3 z 4 wyścigów pierwsze serii. Zawodnicy Macieja Kuciapy w drugiej serii nie zwolnili tempa i zdeklasowali podopiecznych Piotra Barona.

Po 7. biegach miejscowi nie zanotowali żadnej “trójki” po swojej stronie. Przebudzenie FOGO UNII nastąpiło w ósmej odsłonie tego spotkania. Gospodarze (Ratajczak – Kołodziej) wygrali podwójnie 9. wyścig, pokonując Jarosława Hampela i Dominika Kuberę. Trzecia seria startów to odrodzenie gospodarzy, którzy przełożyli się odpowiednio, wygrywając 2 z 3 biegów. Przed biegami nominowanymi toczyła się zacięta walka do ostatnich metrów i cios za ciosem w postaci podwójnych zwycięstw.

Biegi nominowane przyniosły remis w 14. wyścigu, a także zwycięstwem gospodarzy 4:2 w ostatniej gonitwie dnia.

Najlepiej punktującym zawodnikiem w ekipie FOGO UNII był Janusz Kołodziej (11+1). Z kolei w zespole MOTORU liderem był Rajder meczu – Dominik Kubera.

Pełna relacja dostępna TUTAJ

Paulina Wiśniewska