PGE Ekstraliga: MOJE BERMUDY STAL bezlitosna dla gości z Grudziądza? (zapowiedź #GORGRU)

Fot. Dariusz Ryl

W piątkowy wieczór PGE Ekstraliga odrobi zaległości i domknie 11. rundę spotkań. W Gorzowie Wlkp. miejscowa MOJE BERMUDY STAL podejmie ZOOLESZCZ GKM Grudziądz. W pierwszym terminie, tydzień wcześniej na przeszkodzie w rozegraniu meczu stanęła ulewa i gwałtowne zjawiska atmosferyczne. Mecz LIVE w ELEVEN SPORTS 1.

Faworytem spotkania z pewnością będą gorzowianie, którzy jeśli wygrają awansują na drugą pozycję w tabeli PGE Ekstraligi. Grudziądzanie z kolei, ciągle są w grze o pierwszą szóstkę, która gwarantuje udział w fazie play-off. Na ten moment podopieczni Janusza Ślączki zajmują siódmą pozycję, tracąc punkt do szóstej BETARD SPARTY Wrocław. Trudno dziś jednak postawić jakiekolwiek pieniądze na sukces ekipy gości. W ubiegłej kolejce przegrali oni wysoko (34:56) na wyjeździe z FOR NATURE SOLUTIONS APATOREM, a teren gorzowski, w samej teorii, do tych łatwiejszych z pewnością nie należy. Żużel potrafi jednak czasem zaskakiwać, ale czy tym razem?

Drużyna MOJE BERMUDY STALI Gorzów również przegrała ostatni mecz, kiedy uległa ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZOWI w Częstochowie 40:50. Pod Jasną Górą tylko jeden bieg zaliczył Anders Thomsen, który później zrezygnował z dalszej jazdy ze względu na dolegliwości zdrowotne. Teraz Duńczyk jest już w pełni sił, co oznacza, że gospodarze do meczu przystąpią w pełnym, najsilniejszym zestawieniu z Bartoszem Zmarzlikiem i Martinem Vaculikiem na czele. Choćby te dwa nazwiska, zestawione z dwoma najlepszymi zawodnikami według średniej biegopunktowej ZOOLESZCZ GKM-u Krzysztofem Kasprzakiem i Frederikiem Jakobsenem obrazują różnicę potencjału obu zespołów.

08.07, godz. 20:30 MOJE BERMUDY STAL Gorzów – ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
LIVE w ELEVEN SPORTS 1
1. mecz: 51:39

Studio: Joanna Cedrych, Daniel Kaczmarek
Komentarz: Marcin Musiał, Marcin Kuźbicki
Reporterka: Anita Mazur

Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Tomasz Walczak