PGE Ekstraliga: Minimalne zwycięstwo MOJE BERMUDY Stali Gorzów w pierwszej odsłonie finału!

Fot. Radosław Kalina
Fot. Radosław Kalina

Po pierwszym, pełnym emocji finałowym starciu, drużyna MOJE BERMUDY Stali Gorzów wygrała z FOGO Unią Leszno 46:44. Liderem gorzowian był niezawodny Bartosz Zmarzlik, a po stronie gości Janusz Kołodziej, który został Rajderem Meczu.

Po pierwszym remisowym wyścigu, zawodnicy FOGO Unii Leszno dwa razy wygrali podwójnie i na początku spotkania wypracowali ośmiopunktową przewagę. W piątym biegu Bartosz Zmarzlik, jadący jako rezerwa taktyczna za Krzysztofa Kasprzaka, razem z Jackiem Holderem po wygranej 5:1 zdołali zniwelować przewagę gości. Jednak w kolejnym wyścigu podobnym rezultatem popisała się para gości Emil Sayfutdinov i Janusz Kołodziej.

W biegu ósmym, na wejściu w drugi łuk, Wiktor Jasiński nie opanował motocykla, upadł i spowodował upadek Jaimona Lidseya, przez co został wykluczony. W powtórce wyścigu osamotniony Anders Thomsen wygrał swój bieg. Na starcie wyścigu dziewiątego walkę na łokcie stoczyli Woźniak z Sayfutdinovem, później Zmarzlik napędzał się po szerokiej, przez moment prowadził, ale zdołał tylko rozdzielić parę gości. W dziesiątej gonitwie doskonale wystartowali Woźniak i Holder. Na przeciwległej prostej napędził się Piotr Pawlicki i atakiem pod łokieć próbował wyprzedzić Australijczyka, ale ten odparł atak, a gorzowianie wygrali podwójnie i odrobili stratę.

W biegu jedenastym goście znów dołożyli czteropunktową przewagę. Wyścig później Holder ambitnie gonił Kołodzieja i zdołał go wyprzedzić na trzecim okrążeniu, dzięki czemu padł remis 3:3. Bieg trzynasty to popis pary gospodarzy Zmarzlik-Woźniak. Najpierw Zmarzlik kapitalnym atakiem wypchnął pod bandę Pawlickiego co momentalnie wykorzystał Thomsen przesuwając się na pierwszą pozycję i para gorzowskiej MOJE BERMUDY Stali przed biegami nominowanymi wygrała 5:1.

W czternastym wyścigu pierwsze pole wykorzystał Woźniak i odsunął na zewnętrzną Pawlickiego w ślad za kolegą pomknął Holder i gorzowianie ponownie wygrali podwójnie. W ostatnim wyścigu Zmarzlik wystrzelił ze startu i w pogoń za nim ruszył Kołodziej. Na przeciwległej prostej Thomsen wyprzedził Sayfutdinova i obronił punkt na wagę zwycięstwa w meczu.

W drużynie gospodarzy najwięcej punktów zdobył Bartosz Zmarzlik (16 punktów i bonus), natomiast liderem zespołu z Leszna był Janusz Kołodziej (12 punktów i bonus). Rewanżowe spotkanie już w najbliższą niedzielę (11 października), transmisja LIVE w nSport+.

Pełna relacja z finału w Gorzowie TUTAJ.

Krzysztof Frączek