PGE Ekstraliga: Last dance w sezonie 2021! Dla kogo złoto, dla kogo brąz?

Fot. Marcin Karczewski

“To już jest koniec, nie ma już nic. Jesteśmy wolni, możemy iść. To już jest koniec, możemy iść. Jesteśmy wolni, bo nie ma już nic” – tak wieczorem będą mogli zaśpiewać żużlowcy rywalizujący o medale w najlepszej żużlowej lidze świata. Sezon 2021 w PGE Ekstralidze czas zakończyć! Dla kogo złoto, dla kogo brąz?

26.09, godz. 16:30 MOJE BERMUDY STAL Gorzów – FOGO UNIA Leszno
1. mecz: 49:41
Transmisja LIVE w ELEVEN SPORTS 2 (studio od godz. 16:00)

Studio: Anita Mazur, Patryk Dudek, Kacper Gomólski
Komentarz: Michał Korościel, Marcin Kuźbicki
Reporter: Marcin Musiał, Maciej Markowski

Sędzia: Piotr Lis
Komisarz toru: Maciej Głód
Komisarz techniczny: Marcin Bordewicz

Wicemistrzowie Polski z sezonu 2020 bliżej brązowego medalu PGE Ekstraligi. MOJE BERMUDY STAL pokonała w Lesznie FOGO UNIĘ 49:41. Najlepiej punktującymi zawodnikami tego meczu byli Jason Doyle (12+1) i Anders Thomsen (12+1). Jak będzie na torze w Gorzowie? Trener Piotr Baron zamieszał w składzie i dokonał jednej zmiany w względem ostatnich spotkań ligowych. Piotr Pawlicki i Emil Sayfutdinov zostali zamienieni numerami startowymi.

– Bez względu na kolor medalu, to wciąż jest danie główne, na które pracuje się cały sezon. Nie spodziewam się łatwego pojedynku. FOGO UNIA jest nie tylko utytułowanym zespołem, ale również świetnie radzącym sobie na wyjazdach. Musimy zrobić wszystko, żeby pojechać bardzo dobry mecz, bo tylko to pozwoli cieszyć się z medalu – powiedział Bartosz Zmarzlik.

26.09, godz. 19:15 BETARD SPARTA Wrocław – MOTOR Lublin
1. mecz: 45:45
Transmisja LIVE w nSport+ (studio od godz. 18:45)

Studio: Marcin Majewski, Krzysztof Cegielski, Marek Cieślak, Leszek Demski
Komentarz: Tomasz Dryła, Dawid Stachyra
Reporter: Karolina Wieszczycka, Łukasz Benz

Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński
Komisarz techniczny: Błażej Demski

Świetne ściganie w pierwszym finale PGE Ekstraligi 2021 przy al. Zygmuntowskich 5 w Lublinie oglądaliśmy w czwartek. Osłabiony brakiem Grigorija Laguty MOTOR zremisował z BETARD SPARTĄ 45:45, a najlepszym tego dnia zawodnikiem był bez wątpienia Dominik Kubera (16+1). Teraz przenosimy się do Wrocławia, kto tam przechyli szalę złotego medalu na swoją korzyść?

15 lat tyle czekają we Wrocławiu na złoty medal, po raz ostatni było to w 2006 roku, a liderem BETARD SPARTY był wówczas Jason Crump. W Lublinie smaku złota nie znają, czy poznają je teraz?

Relację z obu spotkań będzie można śledzić w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu. Podczas zmagań będzie można włączyć się także do zabawy „Komu kibicujesz?” i pokazać swoje zaangażowanie w ramach dopingu dla konkretnej drużyny.

Blisko 23.000 wirtualnych drużyn zostało zgłoszonych do gry Eliga Manager. Nie masz jeszcze swojej drużyny? Do wzięcia udziału w zabawie wystarczy posiadać aplikację PGE Ekstraligi, która dostępna jest w Google Play, App Store oraz App Gallery.

Piotr Kaczmarek