PGE Ekstraliga: Klasyki na poniedziałkowy wieczór (zapowiedź #ZIECZE i #LESWRO)

Fot. Radosław Kalina
Fot. Radosław Kalina

Komu jeszcze mało żużla po niedzieli? Starcie FOGO Unii Leszno z BETARD Sparty Wrocław to pojedynek wagi ciężkiej, na który nikogo specjalnie nie trzeba zapraszać. Zanim dojdzie do spotkania medalistów, kibice zobaczą rywalizację drużyn, które w poprzednim sezonie walczyły o brązowy medal PGE Ekstraligi.

W Zielonej Górze starcie dwóch drużyn, które od pewnych zwycięstw otworzyły sezon PGE Ekstraligi. Mecz ten z powodu ciągłych opadów deszczu przełożono z niedzieli. Zamiana miejscami Doyle’a i Madsena (numery 1 i 5) oraz juniorów to jedyne roszady w składzie ELTROX Włókniarza Częstochowa na które zdecydował się trener Marek Cieślak. Sporo zmian w ustawieniu dokonał za to Piotr Żyto. W porównaniu z meczem w Rybniku, który RM SOLAR Falubaz Zielona Góra wygrał 53:36, tylko Martin Vaculik i Piotr Protasiewicz zachowali swoje pozycje startowe (odpowiednio numer 9 i 13).

22.06, godz. 18:00 RM SOLAR Falubaz Zielona Góra – ELTROX Włókniarz Częstochowa
LIVE nSport+ (studio od 17:45)
Studio: Marcin Majewski, Grzegorz Zengota
Komentarz: Tomasz Dryła, Wojciech Dankiewicz
Reporter: Łukasz Benz

Sędzia: Krzysztof Meyze, Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński
Informacje na temat biletów i wejścia na stadion na specjalnie oznaczone miejsca TUTAJ.

Trener Dariusz Śledź dokonał sporych zmian w ustawieniach swojego zespołu. Pod numerem jeden znalazło się miejsce dla Daniela Bewleya, a pod „piątkę” przesunięty został natomiast Maksym Drabik. W składzie mistrzów Polski, po zwycięstwie w Gorzowie 49:41, pełen spokój i trener Piotr Baron nie dokonał żadnych roszad. Trzy ostatnie sezony to dwa finały leszczyńsko – wrocławskie. W tych meczach zawsze „iskrzy”, więc jeżeli chcecie zobaczyć dobry żużel, to zapraszamy w poniedziałek o 20:00 do ELEVEN SPORTS 2. PGE Ekstraliga ruszyła na całego!

Stadion im. Alfreda Smoczyka zawsze przy leszczyńsko-wrocławskim ligowym klasyku pękał w szwach. Tylko nieliczni fani „leszczyńskich byków” będą mieli to szczęście i obejrzą mecz na żywo. W dobie pandemii w związku z obowiązującym limitem kibiców przebywających na stadionie do 25% pojemności stadionu zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów. Informacje o biletach dostępne TUTAJ.

 

22.06 godz. 20:00 FOGO Unia Leszno – BETARD Sparta Wrocław
LIVE Eleven Sports 2 (studio od 19:45)
Studio: Anita Mazur
Komentarz: Michał Korościel, Marcin Kuźbicki
Reporter: Maciej Markowski

Sędzia: Remigiusz Substyk, Komisarz toru: Jacek Woźniak

Relację z obu spotkań będzie można śledzić w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu.

W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki. Podczas tegorocznych zmagań będzie można włączyć się także do nowej zabawy „Komu kibicujesz?” i pokazać swoje zaangażowanie w ramach dopingu dla konkretnej drużyny. Atrakcja ta rozpocznie się w momencie startu każdego meczu PGE Ekstraligi, a zakończy po ostatnim biegu.

Blisko 22.000 wirtualnych drużyn zostało zgłoszonych do gry Eliga Manager. Nie masz jeszcze swojej drużyny? Do wzięcia udziału w zabawie wystarczy posiadać aplikację PGE Ekstraligi, która dostępna jest w Google Play oraz App Store.

Piotr Kaczmarek