PGE Ekstraliga: Grzegorz Walasek “gościem” w Falubazie Zielona Góra

Fot. Łukasz Trzeszczkowski
Fot. Łukasz Trzeszczkowski

Grzegorz Walasek wraca do Falubazu Zielona Góra w charakterze “gościa”. Wychowanek zielonogórskiego klubu ostatni raz jeździł w tym zespole w 2015 roku. Zielonogórska drużyna wyróżnia się tym, że stawia na wychowanków. Liderami są Patryk Dudek i Piotr Protasiewicz, a skład juniorski tworzą Damian Pawliczak i Mateusz Tonder.

Teraz do tej ekipy dołącza Grzegorz Walasek jako “gość”, który starty w zielonogórskim klubie będzie łączył z jazdą w pierwszoligowej Arged Malesa TŻ Ostrovii. – Falubaz ma silny trzon drużyny, więc o tym, jaka będzie moja rola, przekonamy się w trakcie sezonu, który zapowiada się inaczej niż zwykle. Zależało mi na tym, by szybciej wejść w rytm treningowy, by mieć możliwość szybszego wyjazdu na tor i Falubaz mi ją dał – powiedział Grzegorz Walasek dla zuzel.falubaz.com.

– Wybraliśmy Grzegorza, bo jest stąd. Potrzebujemy zawodników, a na rynku transferowym nie było zbyt wielu dobrych seniorów. Oczywiście, że Grzegorz jest brany pod uwagę przy tworzeniu składu. Kto wie, może na treningach okaże się lepszy niż inny? Element rywalizacji na pewno nie zaszkodzi naszym chłopakom, to może ich tylko bardziej zmotywować – dodał trener zespołu Piotr Żyto.