PGE Ekstraliga: Derby Ziemi Lubuskiej dla MOJE BERMUDY STALI Gorzów

Fot. Łukasz Forysiak
Fot. Łukasz Forysiak

101. Derby Ziemi Lubuskiej szczęśliwsze okazały się dla MOJE BERMUDY STALI. Wicemistrzom Polski, mimo początkowych problemów, udało się wyjść na prowadzenie w drugiej części meczu z MARWIS.PL FALUBAZEM i zakończyć spotkanie zwycięstwem 50:40.

Po pierwszej serii zawodów gospodarze objęli wysokie prowadzenie 16:8, jednak już w drugiej, przyjezdni przeszli na poprawne ustawienia i zaczęli odrabiać straty. Po 10. biegu zespół z Gorzowa miał na swoim koncie 4 punkty przewagi. Goście w pierwszej serii mieli widoczne problemy z dopasowaniem się do toru i towarzyszył im mały pech, w drugim biegu, Wiktor Jasiński podczas ustawiania się pod taśmą, miał defekt linki od sprzęgła, co spowodowało wykluczenie.

W drużynie gospodarzy dobrze zaprezentował się junior Nile Tufft, dla którego derby były debiutem w PGE Ekstralidze. Młodzieżowiec łącznie dorzucił do dorobku 4 “oczka”. Junior miał w tym meczu ogromne szczęście, gdy w 4. biegu, po przerwaniu wyścigu przed sędziego, upadł na tor, a w powtórce przyjechał na drugim miejscu. Na pochwałę zasługuje również Fabian Ragus, któremu udało się m.in. wygrać bieg juniorski.

Niestety nie można powiedzieć, że były to udane zawody dla Piotra Protasiewicza, który przywiózł 1 punkt. Słabym ogniwem okazał się tez Matej Zagar (3 pkt). Najlepszym zawodnikiem MARWIS.PL FALUBAZU był Patryk Dudek, któremu udało się objechać nawet Bartka Zmarźlika i dorzucił od siebie 16 ważnych punktów.

Bardzo słaby mecz w wykonaniu Rafała Karczmarza, który zdobył tylko 3 punkty, ale Stanisław Chomski szybko reagował na niepowodzenie swoich zawodników i wspierał się rezerwami, które przynosiły zamierzony skutek. Bez zaprzeczalnie najlepszym zawodnikiem MOJE BERMUDY STALI był Bartosz Zmarzlik, który gdyby nie jedna przegrana z Dudkiem, byłby niepokonany.

Pełna relacja z Derbów Ziemi Lubuskiej dostępna jest TUTAJ.

Nikola Łączka