Paweł Przedpełski po raz 3 będzie ścigał się w PGE IMME im. Zenona Plecha

Fot. Jarosław Pabijan

Poprzedni sezon, wychowanek FOR NATURE SOLUTIONS APATORA Toruń może z pewnością zaliczyć do udanych. Fenomenalna druga część sezonu i awans do cyklu FIM Speedway Grand Prix sprawił, że Przedpełski dosłownie “fruwał”. Zawodnik pojawi się na toruńskim owalu już w najbliższą sobotę (2.04) podczas PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi im. Zenona Plecha.

Dla 26-latka to będzie trzeci występ w tej imprezie. W ubiegłym roku startował z dziką kartą i finalnie uplasował się na 9. miejscu z dorobkiem adekwatnym do zajętego miejsca, czyli dziewięcioma “oczkami”. Edycji 2015 zawodnik miejscowego klubu nie może zaliczyć do udanych. Był to jego pierwszy występ w tym wydarzeniu, w którym zdobył tylko jeden punkt, a zmagania na leszczyńskim owalu rozpoczął od defektu.

PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi im. Zenona Plecha po raz trzeci odbędą się na toruńskiej Motoarenie, na której Paweł Przedpełski w ubiegłym roku zanotował średnią 1.914. Czy domowy tor będzie szczęśliwy dla wychowanka toruńskiego klubu?

Paulina Wiśniewska