Od 4 kwietnia nSport+ zmienia nazwę na CANAL+ SPORT 5

Fot. Marcin Karczewski

Na wtorkowej konferencji prasowej w siedzibie CANAL+ w Warszawie, przedstawiono nowości związane z transmisjami żużla w telewizji. Jedną ze zmian jest przemianowanie nazwy kanału, na którym transmitowane są m.in. mecze PGE Ekstraligi.

Jak poinformował na swoim koncie na Twitterze Michał Kołodziejczyk, dyrektor sportu w CANAL+, od 4 kwietnia nSport+ zmieni nazwę na CANAL+ SPORT 5. Na nim transmitowane będą zmagania w PGE Ekstralidze, a także EWINNER 1. LŻ i 2. Lidze Żużlowej.

Kanał pod nową nazwą zachowa swój dotychczasowy charakter oraz założenia programowe i będzie nadal dystrybuowany w sieciach kablowych i u innych operatorów.

Kontynuujemy proces ujednolicania nazewnictwa naszych kanałów własnych. Zmieniając nazwę chcemy podkreślić również to na czym skupiamy się od samego początku – na dostarczaniu i podkreślaniu jak największej różnorodności tematycznej oferty programowej pod brandem CANAL+ – mówiła Małgorzata Seck, wiceprezes ds. programowych CANAL+.

Wraz z nową nazwą kanału zadebiutuje również nowe logo i oprawa.

Kanał będzie dostępny za pośrednictwem dekoderów CANAL+, w ofercie sieci kablowych oraz w internecie, na CANAL+ online – wiodącym europejskim serwisie streamingowym z najszerszą w Polsce ofertą filmowo-serialową na życzenie oraz ze sportem na żywo.