Norbert Krakowiak dołącza do Falubazu Zielona Góra

Kolejna nowa twarz w zespole Falubazu Zielona Góra na sezon 2019. Do drużyny dołącza Norbert Krakowiak, który miniony rok spędził w pierwszoligowym Starcie Gniezno. W przyszłym roku skończy 20 lat, a więc jeszcze przez dwa sezony będzie mógł startować na pozycji juniora, czym wzmacnia formację młodzieżową Falubazu.

– Nasze rozmowy przebiegały dosyć szybko. Z trenerem Adamem Skórnickim rozmawiałem już wcześniej i czułem to zainteresowanie. Po sezonie spotkaliśmy się kolejny raz, już na konkretnych rozmowach. Ja poczułem wtedy, że klub mnie potrzebuje i to było dla mnie ważne. Długo zastanawiałem się nad tym, co będzie dla mnie lepsze: jazda w pierwszej lidze, czy w PGE Ekstralidze. Wspólnie z tatą doszliśmy jednak do wniosku, że spróbuję podjąć to wyzwanie. Wychodzę z założenia, że trzeba jeździć z najlepszymi, by być najlepszym  – powiedział junior dla portalu falubaz.com.

Prezes ZKŻ SSA Adam Goliński wysoko ocenia szanse Norberta Krakowiaka w PGE Ekstralidze. – Norbert to talent polskiego żużla i liczę, że właśnie u nas rozwinie skrzydła. Rekomendację naszego sztabu szkoleniowego wsparłem własnymi obserwacjami tego zawodnika na torze i wyszło to bardzo pozytywnie. Dodatkowo bezpośrednie spotkanie dało mi podstawy, aby uwierzyć, że Norbert może stać się siłą naszej formacji juniorskiej. Jestem dobrej myśli co do dalszej kariery tego młodzieżowca. Wierzę, że doczekamy się jego ważnych punktów w PGE Ekstralidze – podkreślił włodarz zielonogórskiego klubu.

W nowego młodzieżowca w drużynie wierzy też trener Adam Skórnicki. – Norberta już kilka sezonów nie było w PGE Ekstralidze, więc informacji o nim mieliśmy najmniej. W rozgrywkach pierwszoligowych oraz młodzieżowych prezentował się jednak bardzo dobrze. To zawodnik, który ostatni sezon przejechał na równym i stabilnym poziomie. Wierzę, że jego postawa zrobi różnicę dla naszego zespołu – powiedział Skórnicki.

Norbert Krakowiak to trzecia nowa twarz w Falubazie Zielona Góra. Jego transfer uzupełnia formację juniorską, którą stworzy wspólnie z Mateuszem Tonderem i Damianem Pawliczakiem.

Kontrakt nowego młodzieżowca obowiązywać będzie przez najbliższe dwa sezony.

Aktualny skład Falubazu Zielona Góra na sezon 2019:
Seniorzy:
Patryk Dudek
Piotr Protasiewicz
Michael Jepsen Jensen
Nicki Pedersen
Martin Vaculik
Mads Hansen

Juniorzy:
Mateusz Tonder
Damian Pawliczak
Norbert Krakowiak

Informacja prasowa